Diyarbakır annelerinden çocuklarına 4. yılında “doğrulama ol” çağrısı

Çocuklarının terör örgütü PKK yoluyla dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP diyar binası önünde habitat eylemi işleyen Diyarbakır anneleri, enik nöbetini 4. yılında kararlılıkla sürdürüyor.

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi mesul tutan aileler, 3 Ilkgüz 2019’birlikte başlattığı yerleşme eylemine 1098. gününde bitmeme ediyor.

Çocuklarının fotoğrafıyla HDP diyar binası önünde umutlu bekleyişini sürdüren annelerden Kut Ödümlü, oğlu Yusuf Ödümlü’den 9 senedir malumat alamadığını söyledi. Asıl Ödümlü, ” Siirt’ten oğlum Yusuf için buradayım. 9 sene ilk oğlumu HDP bizden alıp, PKK yıldırı örgütüne tasdik etti. Oğlum lütfen evet çık gel ya üstelik bize benzeri bilim ver. Imdi dayanacak gücümüz kalmadı. Baban ve kardeşlerinle burada seni bekliyoruz. Kardeşini evlendirdik vakit sende oğlum. Sana özlem kaldık, dayanamıyoruz daha çok. Beni seviyorsan şayet çıkıp gelirsin. Ne kortej kaldı hangi da huzurumuz kaldı. 3. yılımız bitti, 4. yılımıza girdik. İnşallah filinta, güzel dirimsel. Cenabıhak’ın izni ve devletimizin gücüyle hepimize inşallah esaslı istihbarat sağlık” dedi.

Oğlu İsa’ya çağrıda mevcut ağababa Abdulkadir Eslek ise çocuğuna 9 yıldır özlem kaldığını belirtti. Muti, “Şanlıurfa Ceylanpınar’dan oğlum İsa Eslek üzere buradayım. Oğlum İsa sesimi duyuyorsan bizi görüyorsan dümbelek dön. Tanrı rızası için çocukların ve kardeşlerinin arasına izansız dön. Kötü olmuş haldeyiz. Balaban bire bir umutla seni bekliyoruz. Devletimizin şefkatli ellerine konfirmasyon ol. Emniyetli ol teslim olanlardan hiçbiri ukubet almadı, sen da almazsın. Ukubet alırsın düşüncesiyle sen ve senin kadar arkadaşları orada kandırıyorlar. Seni sabır ve umutla bekliyoruz oğlum” diye niteleyerek konuştu. – DİYARBAKIR

Share: