Hdp’li Semra Sunturlu Tutuklandı

Edirne’de gözaltına alınan HDP Diyarbakır Saylav Semra Iyicene, tutuklandı.

İstanbul Inanma Müdürlüğü; evvel akşam saatlerinde, mart ayında dokunulmazlığı kaldırılan ve “Silahlı terör örgütüne unsur tevessül etmek” suçundan aranan HDP Diyarbakır Mebus Semra Pir’in dar dışına andırmak üzere Edirne’ye giderken Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ile yapılan ortak operasyonla yakalandığını duyurmuştu.

Açıklamada, Sunturlu’in Edirne yolu üzerindeki bir istirahat tesisinde, aynı vesile içerisinde mevcut A.G. (43) ve F.D. (25) isimli kişilerle gelişigüzel gözaltına alındığını belirtilmişti.

İstanbul Itimat Müdürlüğü’ne götürülen Pir, buradaki rapor işlemlerinin ardından bugün Çağlayan’da kâin İstanbul Adliyesi’ne irsal edildi. İstanbul Cumhuriyet Altını Başsavcılığı Terör ve Birleştirme Suçlar Bürosundan soruşturmanın yürütüldüğü Ankara Cumhuriyet Altını Başsavcılığına bağlanarak, Curcunalı ve Fon Enformatik Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla rapor veren Sunturlu, tevkif talebiyle gözcü hakimliğe sevk edildi.

İstanbul Adliyesi’nden Ankara Sulh Ceza Hakimliği’ne SEGBİS aracılığı ile bağlanan Güzelce, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Share: