“Dev koca” Şehriyâr Kösen’e fotoğraf sanatçılarından müzakere

Mardin’de düzenlenen “Ulusal Mardin Fotosafari” yarışması kapsamında kentte mevcut fotoğraf sanatçıları ve yargıcılar kurulu üyeleri, 2 metre 51 santim boyuyla “dünyanın yeryüzü uzun boylu adamı” unvanını haiz Melik Kösen’i Derik ilçesindeki evinde musahabe etti.

Bu yıl 5’incisi gerçekleştirilen “Ulusal Mardin Fotosafari” yarışması amacıyla kente mevrut ışık sanatçıları ve jüri üyeleri, Derik’in Ata köyünde canlı ve dünyanın yer uzun boylu adamı unvanını esirgeyici Kösen ile evinde görüştü.

Fotoğraf sanatçıları ve hakem heyeti üyeleri, boyunun birlikte 27,5 santimetre uzunluğundaki el ve 36,5 santimetrelik ayaklarıyla bile Guinness Rekorlar Kitabı’na giren ve dünya rekorunu 13 yıldır kimseye kaptırmayan dev adamı, köyünde kendisine göre dizayn edilen evinde görüşme ederek objektiflerine yansıttı.

Kösen, gazetecilere, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, rekorlar kitabına girdikten bilahare dünyanın tanıdığı bir can olduğunu söyledi.

Bu sayede 127 mutluluk gezdiğini anlatan Kösen, proses süresince afiyet sorunlarıyla üstelik mücadele ettiğini belirtti.

Doktor kontrolünde yaşamını sürdürdüğünü tabir fail Kösen, ailesinin tarımla geçimini sağladığını anlattı.

Kösen, yaşadığı şehri ve ülkesini dünyada tanıtmanın mutluluğunu yaşadığını belirtti.

Dünyanın arz tafsilatlı adamını fotoğraflayan sanatçılar dahi kendisine teşekkür etti.

Share: