Derik ilçesi doğal gaza kavuşacak

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Komutan Vekili Mahmut Demirtaş, Derik ilçesi amacıyla gaz müjdesini verdi.

Mardin Büyükşehir Şehremaneti Başkanlığı makamında Diyarbakır BOTAŞ Kesim Müdürü Orhan Okay ve Akmercan Nahiye Müdürü Abdurrahman Tuncer’i ağırlayan Ilbay Demirtaş, yapılan ast yapı ve gaz çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Daha önceki Artuklu, Kızıltepe, Yeşilli, Ömerli, Midyat, Dargeçit, Mazıdağı ve Savur ilçelerini doğal gaz ile buluşturduklarını hatırlatan Vali Demirtaş, “Derik ilçemizde gaz ve enfrastrüktür çalışmaları başlamış olup 2023 yılı mabeyin ayı içerisinde erke verilmesi planlanmaktadır.” dedi.

Yapılan bu ve benzeri hizmetler ile vatandaşların elan konforlu ayrımsız hayat sürdüğünü birlikte dile getiren Ilbay Demirtaş, şöyle konuştu:

“Kortej verdiğimiz kabilinden planladığımız tamlık hizmetleri sırasıyla hayata geçiriyoruz. Vatandaşlarımızın elan gür şartlarda yaşamlarını sürdürmeleri amacıyla Mardin Valiliği ve Mardin Büyükşehir Belediyesi yerine çalışmalarımızı cümle hızıyla gerçekleştiriyoruz. Zaman itibariyle 9. ilçemiz olan Derik ilçemizde dahi çalışmalarımıza başladık. İnşallah yer bodur zamanda hem ast bina hem peş yapı çalışmalarımızı birer birer hayata geçireceğiz. Bugüne kadar yapılan tam çalışmalarda hava yetkililerine ve personel arkadaşlarıma teşekkürname ediyorum. Yapılan, hizmetlerin Mardin’imiz için şiddetli olmasını diliyorum.”

Share: