Depremzedelere Çorum’un anılmış leblebisi izzetüikram edilecek

Yer Sarsıntısı bölgelerinde fariza yapan kontrol-kurtarma ekipleri ve çadırlarda küsurat depremzede vatandaşlara, kılgı atıştırmalık olarak Çorum’un meşhur leblebisi izaz edilecek.

Çorum Belediye Reisi Dr. Halil İbrahim Aşgın, leblebici esnafına çağrıda bulunarak “Afet bölgesinde fariza fail kontrol istirdat ekiplerine ikram etmek için leblebi gönderelim” talebinde bulunmuştu. Başbuğ Aşgın’ın bu çağrısına geçmiş cevap leblebici esnafı Kıymet Karakuş’tan geldi. Karakuş, sarsıntı bölgelerinde canla başla müteharrik görevlilere ve çadırlarda kalan depremzede vatandaşlara izzetüikram yapılmak amacıyla bölgeye leblebi göndereceklerini duyurdu. Bu çağrıya daha bilahare Hışıroğlu Leblebi sahibi Fikret Hışıroğlu, Hüseyin Karakuş, Lebilebi Kuruyemiş sahibi Ahmet Küçümseme, Balım Leblebi sahibi Toygar Ateşin ve Kamanlar Leblebi sahibi Sezai Kaman da çadırlara dağıtılmak için bölgeye leblebi gönderdi.

Çorum Belediyesi’nin, ister sair kurumların, gerekse vatandaşların hareket bölgeleri amacıyla seferber olduklarını hatırlatan Çorumlu leblebici esnafı, “Tığ birlikte sahada şişman benzeri fedakarlıkla görev özne ekiplerimize ve çadırlarda artan depremzede vatandaşlarımıza Çorum’un angın leblebisinden ikram etmek amacıyla vacip hazırlıklara başladık. Bu pres günleri Türk Milleti yerine hep alay malay aşacağız” şeklinde konuştu. – ÇORUM

Share: