Depremde hasar görmeyen dairelerin fiyatı yüzde 50 arttı

Depremde hasar görmeyen dairelerin fiyatı yüzde 50 arttı

Emlak Bürosu Ahmet Muhammet Deran, depremde hasar görmeyen apartman dairelerinin fiyatının yüzde 50, özgür evlerin ise yüzde 100 arttığını söyledi

ADANA – Emlakçı Ahmet Muhammet Deran, depremde hasar görmeyen apartman dairelerinin fiyatının yüzde 50, bağımsız milletvekili evlerin ise yüzdelik 100 arttığını söyledi.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremde Adana’da 11 apartman yıkılırken, 148 apartmanda güç hasarlı olduğu üzere yadımlama kararı verildi. Yaşanan depremin peşi sıra aile fiyatlarında birlikte artma meydana geldi. Emlakçı Ahmet Muhammet Deran, “Şuan bağımsız evlere yoğun bir sargı var. Depremden sonradan dokunaklı yahut itidalli hasarlı binalardan çekinen vatandaşlar şuan özgür arayışına geçti. Zelzele öncesinde 5 bin liralık kira değeri olan evler demincek 7500 – 10 bin lira arasında değişiyor. Özgür evlerde satılık kendisine yüzde yüzün üzerinde benzeri bindirim bahis konusu” dedi.

Apartmanlarda ise hasar durumuna bakarak fiyatların değiştiğine özen çekici Deran, şunları kaydetti:

“Hiç hasar almamış aynı apartman dairesi yüzde 25 ile 50 arasında zamlandı. Fakat kilolu hasar almış kat fiyatları da baya düştü. Örnek kendisine, depremden evvel 2 milyon liraya satılan tıpkı düz hasarlı arkaç geldikten sonradan 1 milyon 250 bin teklik gibi fiyatlardan satıldı. Hasarsız olan yerlerde ise bütün tersi, 2 milyon olan kayran şuan 2 milyon 400 bin liralık gibi fiyatlardan satılıyor.”

Share: