CHP Umumi Başkanı Kılıçdaroğlu, Amasya’da konuştu Açıklaması

CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ” Türkiye’bile dip bire bir verimsizlik var, bunun birlikte farkındayım ama çıkarmak yetmez. Siz sakil verirseniz tamamını Allah’ın izni ile çözeceğiz. Şeş reis bire bir aradayız, şeş önder bire bir şeyleri söylüyoruz, altı önder Türkiye’nin sorunlarını çözeceğiz.” dedi.

Bazı programlara karışmak amacıyla Amasya’ya mevrut Kılıçdaroğlu, site girişinde partililer tarafından karşılandı.

Burada partililere seslenen Kılıçdaroğlu, Kurtuluş Savaşı döneminde Amasya’nın haddinden fazla koskocaman tıpkısı yeri bulunduğunu, bu nedenle Amasya’ya 30 Ağustos’ta gelmenin kendisi amacıyla tıpkı dokunulmazlık olduğunu söyledi.

Türkiye’nin bugün çok kamplaştığını, bu kamplaşmadan Türkiye’yi çıkartacaklarını anlatım fail, Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

“Türkiye Cumhuriyeti dallı güllü ayrımsız devlettir. Bugün ortamında bulunduğu durum haddinden fazla parlak değildir ama tığ babalarımızın, dedelerimizin bize bıraktığı bu ülkeyi büyüteceğiz. Bu ülkeyi güçlendireceğiz, bu ülkede hep beraber gelişigüzel yaşayacağız. Ki hangi derse desin bu evire çevire ülkeye demokrasiyi yayımlamak bizim boynumuzun borcudur. Bunu beraber yapacağız, gelişigüzel yapacağız, bundan kimsenin şüphesi olmasın.”

Birliktelik çağrısı fail Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

“Imdi bu ülkede ayrışmaya kayran yok, beraber girmek zorundayız. Kavgaya meydan yok, beraber girmek zorundayız, birlikte oluşmak zorundayız. Eğer biz bütün beraber gelişigüzel olursak yenemeyeceğimiz hiçbir tehlikeli yoktur. Türkiye fakirleşti, farkındayım, Türkiye ayrıştı, farkındayım. Türkiye soğuk benzeri noktaya mal olmak isteniyor, farkındayım. Türkiye’üstelik derin aynı yoksulluk var bunun birlikte farkındayım amma görmek yetmez. Siz kısık verirseniz tamamını Allah’ın izni ile çözeceğiz. Şeş önder aynı aradayız, altı reis tıpkı şeyleri söylüyoruz, altı şef Türkiye’nin sorunlarını çözeceğiz. Yeryüzü iri gücümüz de sizlersiniz, sizlerden yoğun alıyoruz, sizlerle yola çıktık, sizlerle hep birlikte Türkiye’yi aydınlatacağız.”

CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, konuşmasının ardından özel tıpkısı otelde yapılacak Tatmin Önderleri Toplantısı’na geçti.

Share: