“Çap Teşvikleri Lansman Günleri”nin 10. durağı Erzurum

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca gençlere yönelik planlı “Büyüklük Teşvikleri Tanıtım Günleri” Erzurum’de başladı.

Gençleri kamu kurumlarıyla buluşturmak ve fehamet teşviklerini öncelemek için Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen aktiflik kapsamında, çeşitli kurumlar stant açtı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı koordinasyonunda organize edilen, bakanlıklar, Cumhurbaşkanlığı ofisleri, Cumhurbaşkanlığına merbut kuruluşlar ile türlü kurumların kayran aldığı etkinliğe, lise ve üniversitelerde okuyan çoluk çocuk ile aileler ilgi gösterdi.

Ziyaretçiler, stantlarda kurumların burs, bağış, fon, kredi destekleri ve staj programlarıyla ait bilgilendirildi.

“Burs imkanları karşı karşıya anlatılıyor”

Cumhurbaşkanlığı İletişim Komutan Yardımcısı Evren Başar, AA muhabirine, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca birleştirme edilen “Cesamet Teşvikleri Lansman Günleri”nin 10. durağı Erzurum’bile olmaktan bahtiyar olduklarını söyledi.

Organizasyona Erzurumlu ve kentteki gençlerin dokunaklı ilgisinin olduğunu nâkil Başar, “Bugüne büyüklüğünde 350 bin gencimizle birebir irtibat sağladık. İletişim Başkanlığı adına devletin gençlere yönelik imkan tanıdığı bindi, hibe, görüntü, burs ve yüreklilik gibi motivasyon unsurlarını karşı karşıya anlatmak amacıyla buradayız. Bu şekilde gençlerimiz, kariyerlerini planlayıp geleceğini kurgularken devletin hangi imkanlarıyla neler yapabilecekleri hususunda farkındalık amaçlıyoruz,” diye niteleyerek konuştu.

Başar, Erzurum’dan bilahare “Azamet Teşvikleri Lansman Günleri”nin haftaya Diyarbakır, peşi sıra dahi Van’da düzenleneceğini anlatım ederek, eksiksiz gençleri organizasyonlara davet etti.

AA standı dahi saha alıyor

Anadolu Ajansı dahi stant açan kurumlar arasında meydan aldı.

AA Erzurum Mıntıka Müdürü Yunus Okur, AA Kurumsal İletişim ve Işaret Yönetimi Direktörlüğü ile İnsan Kaynakları Operasyonları Müdürlüğü yetkilileri, standı müzakere edenlere gelgel hakkında bilgi verdi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkan Yardımcısı Başar, Erzurum Büyükşehir Şehremini Mehmet Derece, Erzurum Beceri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Ihata Etmek ile değişik alım temsilcileri bile AA standını mülakat etti.

Ziyaretçilerden İlim Can de bu form etkinliklerin haddinden fazla artağan geçtiğini anlatarak, “Stantları gezip hikmet sahibi olduk. Organizasyonda emeği geçenlere teşekkürname ederiz.” dedi.

Berfin Eva Bastem de programa emeği geçenlere teşekkürname ederek, görüşme ettikleri stantlarda kurumların burs, bağış, görüntü ve staj destekleri karşı bilgilendirildiklerini ifade etti.Share: