İçişleri Bakanı Aristokrat, Trabzon’da konuştu Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, “Zaman ferman düz bir Türkiye namevcut. Anne muhalefetin, 6’lı masanın ve o ittifakın karıştırdığı bu. Bugün acun politikasında, dünya siyasetinde etkisini ortaya koyan, sözünü ortaya koyan bire bir Türkiye var.” dedi.

Soylu, AK Parti Ortahisar İlçe Başkanlığı binasının açılışında, DOĞRU Öğür iktidarı döneminde yapılan hizmetleri anlatarak, millete hizmet amacıyla sakır sakır çalışmaya bitmeme ettiklerini söyledi.

Nereden gelirse gelsin ülkeye oyun kurmaya çalışanlara imkan vermediklerini tamlayan Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a herhangi bir ant destek veren millete teşekkür etti.

Soylu, terörle mücadeleye içeride ve dışarıda ilişkin kurumlarca bitmeme edildiğini, milletin ortaya koyduğu iradenin bugünün sonucunu oluşturduğunu aktardı.

Eren Bülbül ve Astsubay Ferhat Gedik’in teröristler yoluyla şehit edildiği günü, zaman gibi hatırladığını tamlayan Soylu, şöyle bitmeme etti:

“Giresun’dan Trabzon’a büyüklüğünde, Gümüşhane’ye büyüklüğünde teröristler sanki giderek gelecekmiş üzere anlaşmazlık ve hastalık oluşturmaya çalıştılar. Buradan size itmam veriyorum, tekmilim şudur, Karadeniz bugün benzeri tek yıldırıcı bulunmayan ve arı sili Allah’ın izniyle. Tekmilimiz şudur, Türkiye’nin sunu baskı terörle savaş coğrafyası olan Mersin’den Hatay’a, Antep’ten Maraş’a, Amanoslar’dan Adıyaman’a olan… Amanoslar’üstelik Tanrı’a hamdolsun ayrımsız tek terörist namevcut, Amanoslar arı sili.”

Erzurum, Bingöl, Muş, Elazığ, Kars Çemçe-Madur, Tendürek Dağı’nın üstelik arak temiz olduğunu dile getiren Aristokrat, “Yeniden size kat veriyorum, Tanrı izin verecek, Cumhuriyet’in bir numara asrında yani Cumhuriyet’in 100. yılında, 29 Ekim 2023’te Cenabıhak’ın izniyle Cudi arı sili olacak, Gabar tertemiz olacak ve bu ülkede tıpkısı yegâne yıldırıcı kalmayacak.” dedi.

Soylu, Türkiye’nin terörle mücadelesini anlatarak, defans sanayisinde serencam yıllarda yaşanan gelişmelerin bu mücadeledeki önemine dikkati çekti.

Türkiye’de eski yıllarda ekonomi, sağlık ve muvasala kabil bir nice alanda yaşanan sıkıntıları sıralayan Aristokrat, serencam yıllarda yer sarsıntısı, hâkim, yangın kabil çok sayıda kıran meydana gelmesine karşın benzeri bir tane insana ‘Nerede bu kerem?’ dedirtmediklerini vurguladı.

Gelecek nesillere altyapısı işlenmiş bire bir Türkiye bırakacaklarını tamlayan Soylu, mensur edilen barajlardan spor tesislerine büyüklüğünde muhtelif sektörlerde yapılan yatırımları hatırlattı.

Soylu, “Bize boynu büküklük yakışmaz.” ifadesini kullanarak, “Tığ hoppadak kendimize değil, etrafımızdaki coğrafyaya ilişik ve dünyaya ilgili sözü olan bire bir milletiz.” diye niteleyerek konuştu.

Reisicumhur Erdoğan’ın, MHP Umumi Başkanı Cesamet Bahçeli ve BBP Umumi Başkanı Mustafa Destici ile Türkiye’nin tıpkı elan sakat Türkiye haline düşmesine cevaz makaslamak için Topluluk İttifakı kendisine şişman bire bir savaşım ortaya koyduğunu dile getiren Aristokrat, nazik ve canlı tıpkı Türkiye amacıyla, 21. yüzyıla işaret vurabilmek için önemli aynı uğraş verildiğini aktardı.

Soylu, “Zaman komut alan ayrımsız Türkiye yok. Anne muhalefetin, 6’lı masanın ve o ittifakın karıştırdığı bu. Bugün acun politikasında, dünya siyasetinde etkisini ortaya koyan, sözünü ortaya koyan tıpkı Türkiye var.” dedi.

“Benim Amerika’üstelik tek malım var, o bile FETÖ”

Vekil Soylu, konuşmasına şöyle devam etti:

“Eğer bugün Arnavutluk’ta FETÖ okulları kapatılıyorsa, dünyanın birçok ülkesinde FETÖ okulları kapatılıyorsa, Türkiye’den FETÖ silinip atılmışsa elbette ki bu konudaki hassasiyetimiz sonuna kadar bitmeme edecek, on paralık kimseye tıpkısı okazyon vermeyeceğiz. Neymiş? Amerika’ya gidecekmişim üstelik iki el beni ‘istenmeyen adam’ car etmiş Amerika. üst üste iki sefer. Sanki? Amerika’birlikte mallarım varmış üstelik onlara bile halk koyacakmış. Benim Amerika’dahi tek malım var, o da FETÖ.”

Coğrafyadaki huzurun önemine meni eden Soylu, “Sadece Diyarbakır’ın huzuru bize yetmiyor, yalnız Mardin’in huzuru bize yetmiyor, Cizre’nin huzuru bize yetmiyor. Hangi antlaşma biz Bağdat’ı rahat ayla getirirsek, hangi zaman Şam’ı huzurlu ağıl getirirsek, ne ant Filistin’den Yemen’e büyüklüğünde bütün coğrafyayı erinçli ağıl getirirsek aha o ant bu Küçük Asya’nun hakkını vermiş oluruz. 2023’ün tarifi budur, 2053’ün tarifi budur, 2071’in tarifi budur. Tığ buna inandık.” diye niteleyerek konuştu.

Soylu, Cumhur İttifakı’nın benzeri açık oturum iktidarı tevcih etmek amacıyla kurulmadığına belen ederek, şunları kaydetti:

“Cumhur İttifakı’nın tarifi bugüne sığmaz. Cumhur İttifakı’nın tarifi Hoca Ahmet Yesevilerden İmam-ı Gazzali’ye büyüklüğünde, Halk İttifakı’nın tarifi Hacı Bektaş-ı Veli’den Hacı Bayram’a büyüklüğünde, Topluluk İttifakı’nın tarifi Veysel Karani’den bu coğrafyaya mevrut Eyüp Sultan Hazretleri’hangi kadar, Piri Reis’e kadar. Halk İttifakı’nın tarihi Selçuklu’dur. Cumhur İttifakı’nın tarihi Osmanlı’dır, bizim medeniyetimizdir, inancımızdır, kardeşliğimizdir. Tayyip Erdoğan ile Şevket Bahçeli öyle bir şeyin altına imza attılar kim bu iktidardan bundan sonra, gelecek nesillere bu coğrafyayı ve dünyayı yönetim edecek mehabetli bire bir mirası bırakıyorlar. Buna inancınız cümle olsun.”

“Tığ geleceğimizi Amerika’üstelik, Avrupa’de aramıyoruz.” ifadesini kullanan Aristokrat, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz geleceğimizi Anadolu coğrafyasının gücünde, kuvvetinde, kudretinde, imanında, seciyesinde, ahlakında, birliğinde ve beraberliğinde arıyoruz. Bu yol-ı müstakimdir, bundan ayrılmayın. 2023 Türkiye’nin bağımsızlıdır, özgürlüğüdür. 2023’ten sonraları Cumhuriyet’in ikinci asrına bu birliktelik nazik ayrımsız damga vuracak. Bizi her yerden bekliyorlar, benzeri kardeşiniz adına söylüyorum, bize rastgele yerden dua ediyorlar, beklenti ediyorlar.”

Türkiye’üstelik Cumhur İttifakı’nın yapacağı çokça iş olduğunu anlatan Soylu, “Bu balaban milletin, kişizade milletin yapacağı çok hisse senedi var. Bu ülkede DOĞRU Öğür’nin yapacağı haddinden fazla iş var. Türkiye’nin dünyada yapacağı çok hareket var. Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı çokça hareket var. Cenabıhak bizi size mahcup etmesin.” dedi.

Icra Vekili Aristokrat, Ortahisar ilçesinde yapımı tamamlanan eskimemiş Trabzon Inanma Müdürlüğü binasındaki incelemeleri sırasında de kullanılmamış bakım binasının, kentin huzuruna ve güvenine bakım noktasında itimat mensuplarının gayretlerine ulama sağlayacağına inandığını söyledi.

Teşkilat mensuplarının kazasız, belasız günlerde bakım etmelerini dileyen Soylu, “Buradaki ve Türkiye’deki eksiksiz polis güçleri arkadaşlarımı Tanrı kayırma etsin, korusun, ayaklarına taş değdirmesin. Zaman Türkiye’de, ülkemin herhangi bir tarafında asayiş açısından üstelik sağlık açısından de büzük açısından dahi şükürler olsun ki istediğimiz, aradığımız dideban oluşmuş durumda ama bu mesleğin sunma büyük zafiyeti rutin ve rehavettir. Rutin ve rehavete düştüğümüz andan itibaren karşımızdakiler anında tahkimatlarını gerçekleştirirler. Onlara bu hakkı ayırmak geçişsiz.” ifadelerini kullandı.

Soylu, Akyazı mevkisindeki Trabzon Çocuk Trafik Terbiye Parkı’nı konuşma etti, restorasyonu tamamlanan tarihi Il binasının üstelik açılışını gerçekleştirdi.

Share: