Buse’yi kucağına alan depremzede anneye süt kuzusu odası sürprizi

ADIYAMAN’de depremden sağlıklı kurtularak, Ankara’üstelik öğretmenevine yerleşen öğretmen Servi Aslan (32), 2’nci çocuğunu dünyaya getirdi. Öğretmenevi personeli, Selvi Aslan ve kızı Öpücük üzere çağa odası hazırlayarak şaşırtı yaptı.

Öğretmen çift Servi ve Orhan Arslan, depreme Adıyaman’ın Kahta ilçesindeki evlerinde yakalandı. Okkalı hasar gören evden 2 yaşındaki kızları ile sâdır Aslan çifti, Ankara’birlikte Sincan Öğretmenevi’ne yerleşti. Benzeri zamanda aylı olan Servi Arslan, depremden 11 zaman sonra, esbak periyot hastanede doğum yaptı ve ikinci çocuğunu dünyaya getirdi. Hastaneden mazi akşam taburcu olan Servi Aslan ve Buse ismini verdikleri bebeği üzere öğretmenevi personeli, bebek odası hazırlayarak sürpriz yaptı.

Anaokulu öğretmeni Servi Arslan, sarsıntı çabucak iri kaçınmak yaşadıklarını belirterek, “O ocumak ve duygusallığı üzerimizden atamadık. Çok şükür, kızımız dünyaya geldi. Buse bize şaşırtı yaptı. Kızım, umarım hepimize çok sunturlu şeyler getirir. Zelzele anını tanımlamak haddinden fazla pres; o ocumak, o ürkü, oradan sıhhatli çıkamama telaşı herhangi bir özdek dip üsteydi. Hamdolsun çıkabildik; amma birçok yakınımızı da kaybettik. Memleketimizin o durumu gözümün önünden geçmiyor, hala onun stresi ve korkusu devam ediyor” dedi.Coğrafya öğretmeni Orhan Arslan (30) birlikte “Hareket ajanda bütün üzere üzücü, korkunçtu. Ankara’daki yardımseverler, buradaki hocamız esen olsun, çocuğumuzun ihtiyaçlarını karşıladılar. Öpücük, bu ağırlık zamanda, ülkemizin başından sabık bu sarsıntı felaketinde yüzümüzü güldüren yegâne özdek oldu. Eşimin halası ve eniştemiz irtihal etti. Bacanağımın annesi ve eş kardeşi son etti. Mevt fail yakınlarımız var. Hem çocuğumuz üzere mutluyuz hem üzgünüz elinin körü havas içerisindeyiz” diye konuştu.Sincan Öğretmenevi Müdür Muavini Serdar Kürkçü ise 106 depremzedeyi misafir ettiklerini söyledi.

?

Share: