Bolu’dan mevrut ağababa Diyarbakır’da enkazdaki hoca kızından umutla marifet bekliyor

Bolu’dan gelen Abdullah Tevfik Kuruntu, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Diyarbakır’da yıkılan binanın enkazında mütezayit öğretmen kızının kurtarılmasını bekliyor.

Merkez üssü Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen kentte, yıkılan binalarda enkaz altında kalanların kurtarılması üzere AFAD, UMKE, 112 Acil Sağlık, polis, jandarma ve itfaiye ekiplerinin yürüttüğü icraat bitmeme ediyor.

Merkez Bağlar ilçesi Tesisler Kavşağı’nda kâin Serin-2 Apartmanı’nın enkazında kalanlar ortada, Bolu’dan gelerek Eğil ilçesindeki Alparslan Anadolu Lisesinde psikolojik danışman ve rehber hoca yerine fariza işleyen 29 yaşındaki Merve Kuruntu birlikte bulunuyor.

Bolu’bile tüvana ağababa Abdullah Tevfik Kuruntu, depremin aceleten peşi sıra Diyarbakır’a geldi.

Kızının bulunduğu enkazın başında ümitli bekleyişini sürdüren Görüş, AA muhabirine, kızının 50 saati fazla süredir enkazın altında olduğunu söyledi.

Kızının bulunduğu noktayı ekiplere gösterdiğini anlatan Rey, “Hassaten kendilerine dairenin krokisini verdim, kızımla en üst görüştüğüm yeri belirttim. Herkesin yakınının enkazdan deli dolu çıkarılmasını istiyorum, kendi canımın da tıpkısı dakika önceki bana konfirmasyon edilmesini istiyorum. Bir an önceki gerileme altındaki insanlara ulaşılmasını istiyorum.” dedi.

Share: