Bodrumspor, Manisa FK maçı amacıyla temkinli

Spor Ayak 1. Grup’birlikte 10 benek ve averajla şef durumda mevcut Bodrumspor’un beceri direktörü İsmet Taşdemir, hafta sonu Manisa FK’yi ağırlayacakları müsabakanın mukavemetli geçeceğini söyledi.

Ligin 6. haftasında Manisa FK’yi mihman edecek yeşil-beyazlı takım, hazırlıklarını sürdürdü.

Teknik yönetmen İsmet Taşdemir, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Ligde birinci, sonuncuyu yener” diyerek bire bir algı oluştuğunu ancak futbolda hakeza benzeri şeyin olmadığını söyledi.

Geride artan hafta Altay’a 2-0 kaybettikleri pik değinen Taşdemir, rakibin güzeşte seneki Süper Kütle kadrosundan 9 oyuncusu bulunduğunu dile getirerek, alt sıralarda olmanın verdiği boğuk süreç zımnında dayanım ortaya koyduklarını aktardı.

Kadrolarının 30 kişiden oluştuğunu ve gidenlerin yerini doldurabilecek kapasitede isimlere cemaat olduklarını vurgulayan Taşdemir, “Manisa FK maçı yumruk ayrımsız müsabaka. Ligdeki tek karşılaşma basit değil. Manisa FK iki hafta evvel deplasmanda Yılport Samsunspor’u yendi. Nedeniyle deplasmanda daha mebzul oynayan, metin bir rakip. Tığ da tahakküm bire bir takımız. Her özdek maç haset anlaşılan olacak.” diye niteleyerek konuştu.

Aytemur: “Yolumuzda güvenli adımlarla bitmeme edeceğiz”

Takımın tecrübeli savunma oyuncusu Mehabetli Aytemur, geride küsurat 5 haftada çokça koca ayrımsız uğraş ortaya koyduklarını anlattı.

Lider olmalarına rağmen akıbet maçta bahtsızlık yaşadıklarını kaydeden Aytemur, “Akıbet maçta müddet bulduğum dakikalar oldu. Umarım ligin ferasetsiz kalanında daha fazla şekil şansı bulabilirim. Ego takıma yeni katıldım ama buradaki ortam çok mebzul. Çok mutluyuz. Yolumuzda emniyetli adımlarla bitmeme edeceğiz.” açıklamasını yaptı.

Bodrumspor’un ecnebi oyuncularından Dejan Drazic dahi takımın potansiyelinin olduğunu düşündüğünü rapor etti.

Ligin elan başında olduklarını kaydeden Drazic, “Ara Sıra kayıplar yaşayabiliriz, bu hafta yaşadığımız kabil ama bu kayıpları telafi etmemiz üzere klasman teferruatlı tıpkısı maraton. Takımı haddinden fazla ongun görüyorum. İlk geldiğimde hazırlanmam üzere az bire bir müddet vardı. Ben üstelik bunun için hocamdan müddet istedim. Bu süre 4-5 haftalık aynı süreydi ve o da geçti. Bu maç itibarıyla oynadım ve fizik kendisine imdi oynayabileceğimi hissediyorum.” şeklinde konuştu.Share: