Bindiği taksiyi kaçıran nahoş: Günümü devir emretmek üzere yaptım

SAMSUN’üstelik bulaşan kabilinden bindiği taksiyi zırh zoruyla kaçıran R.A. (17) yakalandı. Tutuklanan R.A., ifadesinde, “Gezip memul etmek, günümü dolaşma eylemek için çaldım” dedi.

Olay, mazi sabahleyin, İlkadım ilçesi Kışla Mahallesi’nde meydana geldi. Elindeki valizlerle taksi çağıran R.A., kendisini almaya gelen 55 T 0064 plakalı araca binerek yola çıktı. R.A., ayrımsız müddet sonradan çantasından çıkardığı pompalı tüfekle taksinin sürücüsü Hüseyin Tuzcu’yu (57) gözdağı yazar aracından indirdi. Tuzcu, taksiyle uzaklaşan R.A.’yı ihbar etti. İlkadım İlçe Emmniyet Müdürlüğü ekipleri, Canik ilçesindeki takiple durdurulan taksinin yöre koltuğunda, olayda beğenilen tüfeği ele geçirdi, R.A. ise gözaltına makbuz. Otomobildeki aramada tamirat aletleri, akıl kartları ve ellik bulunması ise ilgi çekti. R.A.’nın ifadesinde, “Gezip istemek, günümü zaman gelmek üzere göçüm çaldım” dediği öğrenildi. R.A. işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece ‘nitelikli yağma’ suçundan tutuklandı.

‘TAKSİCİ DURAĞI ARAYARAK, ‘KAFAMA SİLAH DAYADILAR’ DEDİ’Şüphelinin taksiye binmeden geçmiş valizlerini taşımasına dahi apotr olduğunu belirten İbrahim İzik, “Sabah 8’da durağa arkadaşlarımın yanına geldim. O sırada muntazır biri vardı. ‘Taksi mi bekliyorsun kardeşim?’ dedim. Peki dedi. Ben üstelik taksi durağından birini aradım. Hüseyin ağabey geldi. Çocuğa dayanaklık etmek amacıyla çantalarını bagaja koydum. Sonrasında Hüseyin ağabey göçüm durağını arayıp müzaheret istedi. ‘Biri beni buradan alsın. Kafama cebe dayadılar. Gasbettiler beni’ dedi. Neden hakeza ayrımsız şey yaptığını anlayamadık. Ülkü yaşadığı birileri mi oldu? Elinde telefon vardı. Biri yönlendirmiş gibi” dedi.’SAMSUN’DA OLAYLAR ARTMAYA BAŞLADI’Taksici Hüseyin Tok birlikte “Bu tuhaf davranişlar Samsun’da çoğalmaya başladı. Bununla ilgili ayrımsız yaptırım olması gerekiyor. Buna analog konuları yaşıyoruz. ya bıçak çıkartıyor ya tabanca çıkartıp dayıyor. Kendimizi bir şekilde kurtarıyoruz ama tek duygusal güvenliğimiz yok. Buna bire bir yaptırım olması lazım. Ürkü butonu, müşteri sistemi gerçekli olması gerekiyor” diyerek konuştu.Taksici Vedat İshak ise, “Buna daha çok çözüm bulmaları lazım. Bu şekilde bu hisse senedi olmuyor. Biber gazı kabil ufacık ayrımsız husus koyuyoruz arabaya onu alıyorlar. Kendimizi koruyacak tıpkı şeyler yapmaları lazım çıktı. Bu olayları İstanbul’birlikte görüyorduk. Deminden Samsun’üstelik yaşamaya başladık. O bala arkadaşımızı vurabilirdi. Ilaç diyerek tek husus bulunmayan” ifadelerini kullandı.

Share: