Bayburt’ta “Türkiye Yüzyılı ve Gençlik Paneli” düzenlendi

Bayburt’ta, “Türkiye Yüzyılı ve Toyluk Paneli” gerçekleştirildi.

Bayburt Üniversitesi, Bayburt Yetişek Hars ve Bakım Vakfı ile Eğitime Destek Platformu (TERBIYE) Bayburt Temsilciliği aksiyon birliğinde Bayburt Üniversitesi Baberti Kampüsü’nde bulunan Busenaz Sürmeneli Spor Salonu’nda düzenlenen panelde konuşan Rektör Prof. Dr. Bahtiyar Türkmen, öğrencilerin paneli candan strateji etmesini istedi.

Bayburt Üniversitesi herkesin üniversitesi olduğunu tamlayan Türkmen, “İnşallah gittikçe ortaöğretim ve ortaokuldaki kardeşlerimiz birlikte üniversitemizi tercih edecektir. Panelin düzenlenmesinde emeği sabık umum kuruluşlara teşekkür ediyorum.” ifadesini kullandı.

TERBIYE İl Temsilcisi ve Bayburt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tevhit Ayengin de zemin kendisine içinde eğitim olan seçme nev faaliyeti desteklediklerini dile getirdi.

Gençlerin ülkenin geleceği için ehemmiyet taşıdığını vurgulayan Ayengin, “Gençlerimiz yarının Türkiye’sini, dünyasını düz yazı edeceklerdir. Gençlerimiz elan önceki de kendilerini tanıt ettiler. Görev kendilerine düştüğünde neler yapılabileceğini gösterdiler.” dedi.

Bayburt Terbiye Kültür ve Bakım Vakfı Başkanı İsrafil Yiğit üstelik öğrencilere ve vatandaşlara bindi vermeyi amaçladıklarını, bu zümre organizasyonlarda meydan almaktan bahtiyarlık duyduklarını söyledi.

Daha sonraları GENAR Araştırma Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Aktaş’ın moderatörlüğünü yaptığı panelde, DOĞRU Öğür Bayburt Saylav Fetani Battal, Üsküdar Belediye Reisi Hilmi Türkmen, Ümraniye Belediye Reisi İsmet Yıldırım, Bayburt Ekip Umumi Heyet Başkanı Abdurrahman Şentürk ve gazeteci Taha Hüseyin Karagöz, Türkiye’nin gelecek yüzyılı üstüne değerlendirmelerde bulundu.

Panele, Bayburt Valisi Cüneyt Epcim, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Share: