Bakan Bilgin Bayburt Belediyesi Dernekevi Mahsulat ve Dermansız Fabrikasını gezdi

Benzeri sıra ziyarette gezmek üzere Bayburt’ta bulunan Faaliyet ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Bilimci bodur aynı süre önce açılışı gerçekleştirilen Bayburt Belediyesi Yerel Ürünler ve Turşu Fabrikası’nı konuşma etti.

Fabrikada yapılan alışmaları Nazır Bilimci’e anlatan Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci istihsal aşamalarının ahali değmeden hijyenik benzeri biçimde gerçekleştirildiğini anlatım ederek kitap çeşitleri üzerine bilgelik verdi.

Fabrikadaki çalışmaları ve ürünleri inceleyici Vekil Bilgin, haşat suyu ve üretilen turşulardan tadarak, istihdama yönelik yapılan çalışmaları takdirle karşıladığını belirtti. Ürünleri az çok beğendiğini tabir eden Vekil Bilgin fabrikanın Bayburt için önemli bir envestisman olduğunu söyledi.

Fabrika gezisinin ardından Başbuğ Hükmü Pekmezci Bakan Bilimci’e tesiste üretilen ürünlerden oluşan muhtelif hediyeler ikram etti.

Vekil Vedat Bilimci, elan bilahare andıran zamanda açılacak olan Bayburt Belediyesi’nin istihdama yönelik tıpkısı ayrıksı yatırımı olan Cilt Bütünleşmiş Tesisini gezerek Komutan Pekmezci’den bilgelik aldı.

Faaliyet ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Bilim Adamı’e ziyarette Bayburt Valisi Cüneyt Epcim, Mebus Fetani Battal, Şehremaneti Başkanız Hükmü Pekmezci, SELIM Tümen Bayburt İl Başkanı Hacı Ali Polat, Arpalı Şehremini Abdurrahman Polattimur, Uray Başbuğ Yardımcısı Süreyya Türkmenli ve fabrika maharet personeli zevcelik etti. – BAYBURT

Share: