Bahçeli: Bizim; Çetelere, Cürüm Örgütlerine, Satılmış Aydınlara, Temelsiz Şarkıcılara, Sası Sanatçılara Tavizimiz Asla Olamaz

MHP Genel Başkanı Fehamet Bahçeli, Sivas’ta düzenlediği mitingde, “Bizim; çetelere, cürüm örgütlerine, emperyalizmin güdümüne girmiş tehalüf partilerine, satılmış aydınlara, çürük şarkıcılara, kokuşmuş sanatçılara, kiralık kalemlere, kursağından güzeşte ayrımsız lokmayı bu ülkeye borçlu olup de çıyanlık fail itibar yoksunlarına tavizimiz katiyen olmayacaktır” dedi.

Oran Bahçeli, 2023’te yapılacak seçimlere müteveccih ilk mitingini zaman Sivas’ta düzenledi. Partisinin reisicumhur adayının AKP Umumi Başkanı ve Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söyleyen Bahçeli’nin konuşmasının satır başları şöyle:

“GİZLEYECEK, SAKLAYACAK HİÇBİR ŞEYİMİZ BULUNMAYAN. UTANACAĞIMIZ, SIKILACAĞIMIZ HİÇBİR İLİŞKİ AĞIMIZ ÜSTELIK YOK”

“4 Ilkgüz 1919’birlikte Cumhuriyet’e giden yolun geçmiş adımı nasıl bu vilayetimizde atılmışsa biz dahi analog bir adımı atıyor, bu öğün bile Cumhuriyet’in yüzüncü yıl dönümüne akilane yürüyoruz. Zalimler ve işbirlikçileri, 29 Teşrinievvel 1923’te Cumhuriyet’in ilanına bariyer olamadılar. Bağımsızlık ve hürriyet davamıza koku doğrayamadılar. Samsun’dan Amasya’ya, Erzurum’dan Sivas’a, Ankara’dan Sakarya’ya, Afyonkarahisar’dan İzmir’e kadar bin ayrımsız felaketi göğüsleyen, çilelerin gövdesinden ziya ıcığı cıcığı üzere doğan vatan ve ulus sevgisine uymazlık veremediler.

2023 yılında adayımız galiba, kararımız nettir. 1,5 yıldır duraksama süresince kıvrananlar, varsın masalara beniz sürsünler. Varsın birbirlerine kazık atıp dursunlar. Kimin namzet olacağını tayin etmek için Türkiye düşmanlarından icazet arayışına koyulsunlar. Tığ, hangi yapacağımızı biliyoruz. Hangi söyleyeceğimizin bilincindeyiz. Milletimize pekâlâ bire bir ati vaat ettiğimiz çıplak ortada. Gizleyecek, saklayacak hiçbir şeyimiz yok. Utanacağımız, sıkılacağımız tek münasebet ağımız üstelik namevcut.

“CUMHURBAŞKANI ADAYIMIZ SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’DIR”

Zillete tevessül etmedik kim istikametimiz şaşsın. Namerde halk açmadık ki yüzümüz kızarsın. İhanete ‘tamam’ demedik kim yükümüz ağırlaşsın. Lacerem görünüyorsak oyuz.

Milletin felahı, ferahı, fecri, refahı ve fenalıkların defi amacıyla geceyi gündüze katan sağduyu, kalbiselim Halk İttifakı berenarı Türkiye’nin batışını elde etmek, ebediyete kadar muhal ayrımsız manzara kalacaktır.

Bu nedenle bütün yollar 2023 seçimlerine açılmaktadır. Kararınız kaderinizi, iradeniz istikbalinizi tayin edecektir. Mesafelik yaklaşmaktadır, çember daralmaktadır. Bizim adayımız anlaşılan, kararımız nettir. Reisicumhur adayımız, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Hedefimiz, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın münhal ara farkla esasen cumhur reisi seçilmesi, TBMM’birlikte saylav sayısı ve siyasal bindi itibariyle haddinden fazla ateş parçası bir MHP grubunun ve Topluluk İttifakı’nın görünme etmesidir.

Tığ, bu ülkeyi müft seviyoruz. Bedeli şehit kanlarıyla ödenmiş bu behişt vatanı canımızdan eren biliyoruz. Fakat fitne durmuyor, düşman dinlenmiyor. Yalancılar korosu, müfteriler koalisyonu, müfsitler oluşumu, karaca propagandaya bel bağlıyor, sürekli Türkiye’yi kötülüyor. Bunların işi gücü densizliktir, düzeysizliktir, dedikodudur.

Demem odur kim inhitat ittifakı yalandır, yıkımdır, yozlaşmadır. Mezellet ittifakı çürüktür, çarıktır, çarpıklığın daniskasıdır. Samimiyetleri yapmacıklı, sevgileri mevhum, sadakatleri samandır.

CHP’nin başındaki isim, Türkiye’nin karşına sabık mihrak olup çıkmıştır. İnsanlarımızı birbirine düşürmenin temelini kazmakla meşgul bir fırsatçıdır. Gözünü acı bürümüş, kalbi taşlaşmıştır. Tek lafı Türkiye’mizin lehine değildir.

Kılıçdaroğlu; valileri, kaymakamları zılgıt ediyor. Kameralar eşliğinde kurumları basmaya kalkışıyor. Vatandaşlarımıza ‘borçlarını ödemeyin, otomobil almayın’ çağrısını dillendirerek çöz isyana oynuyor. Ülkemizde birey ve mal güvenliği olmadığını iddia ederek envestisman yapılmamasını istiyor. Bu Kılıçdaroğlu, emperyalizmin kılıcını sallıyor.

Altılı ganyanın beş fırka başkanı, Kılıçdaroğlu’nu kesin sorgulamalıdır. ‘Bizim adımıza niçin konuşuyorsun’ girmek zorundadırlar. Bostan korkuluğu olmadıklarını göstermeleri lazımdır. ‘Konu mankeni değiliz’ çıkışını yapmaları kendi hayırlarınadır. Sivas’tan soruyorum; altı defa toplanmalarına karşın cumhurbaşkanı adayı üstünde uzlaşamayan bir siyasi curcunanın Türkiye’ye en tezyifkâr hizmeti dokunabilir mi? Böylesi aynı çarpıklık dünyanın neresinde görülmüştür? Güçlendirilmiş Milletvekili Sistem’in haricinde, o üstelik eskinin yeniden inşa çabasıdır, tek bire bir projeden, biricik ayrımsız hedeften, sadra onma bir tane benzeri iyileştirici hamleden temas etmek olabilir başmuallim?

“BİZİM; ÇETELERE, YANLIŞLIK ÖRGÜTLERİNE, SATILMIŞ AYDINLARA, BATIL ŞARKICILARA, KOKUŞMUŞ SANATÇILARA TAVİZİMİZ KATİYEN KAÇINAN”

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin önce Cumhur Reisi ve müessis lideri Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Türk milletinin takdiri ve tercihiyle baştan Cumhur Reisi seçilecektir. Arzumuz, arayışımız ve mücadelemiz bu doğrultudadır.

Bizim; çetelere, suç örgütlerine, emperyalizmin güdümüne girmiş tehalüf partilerine, satılmış aydınlara, temelsiz şarkıcılara, kokuşmuş sanatçılara, kiralık kalemlere, kursağından sabık bir lokmayı bu ülkeye verecekli olup bile çıyanlık fail haysiyet yoksunlarına tavizimiz katiyen olmayacaktır.”Share: