Ardahan’ın lokal ürünleri Sultangazi’de vatandaşların beğenisine sunuldu

Ardahan’ın yöresel ürünleri Sultangazi’de vatandaşların beğenisine sunuldu

İSTANBUL – Sultangazi’birlikte Türkiye’nin dört bir yanından yerel mahsulat ve kültürel etkinlikler vatandaşlarla buluşmaya bitmeme ediyor. Bu çerçevede aklı kıt hitit, gravyer peyniri, eti ve balı ile ünlü olan Ardahan’ın dernekevi ürünleri Sultangazi’dahi düzenlenen etkinlikte vatandaşların beğenisine sunuldu.

Sultangazi Belediyesi ile İstanbul Avrupa Yakası Ardahanlılar Derneği vasıtasıyla “Ardahan Günleri” düzenlendi. Sultangazi Belediyesi Aktiflik Alanı’nda yapılan etkinlikte Ardahan’ın ünlü ürünleri şavalak hitit, gravyer, eti ve balı Sultangazili vatandaşlarla buluşturuldu. 4 devir boyunca bitmeme fail etkinliğin kapanış programına vatandaşlar iri bent gösterdi. Etkinliğin kapanış programına Sultagazi Belediye Reisi Av. Abdurrahman Dursun üstelik katıldı. Başkan Dursun, “Yerel günlerimizi çokça hayatiyetli benzeri şekilde gerçekleştiriyoruz” dedi.

“Memleketimizden kopmuyoruz”

Yurt günlerinin önemine aksan işleyen Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, “Yöresel etkinliklerimiz vahim tıpkısı şekilde bitmeme ediyor. Zaman sekizincisini gerçekleştiriyoruz. Yurt günlerini realizasyon amacımız hem memleketimizi gitmek hem skor ve geleneklerimizden, göreneklerimizden kopmamak, hem şehrimizi yaşıyoruz hem memleketimizden kopmuyoruz. Bu çerçevede lokal günlerimizi haddinden fazla dinamik bire bir şekilde gerçekleştiriyoruz” dedi.

“Herkesi Sultangazi’ye davet ediyorum”

Programa herkesi davet eden Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, “Ardahanlılar bugün hem yöresel tatlarını tanıtacaklar hem de anane ve göreneklerini burada sergileyecekler. Halk Bilimi ve oyunları ile fena hâlde ayrımsız ahit olacak. 4 devir boyunca bitmeme edem etkinliğin zaman kapanışını gerçekleştireceğiz. Herkesi Sultangazi’ye nida ediyorum” şeklinde konuştu.

Program; halayların çekilmesi, aşırılmış atışmalarının yapılmasıyla ile devam etti.

Share: