Almanya’dan tedavi amacıyla getirildiği Türkiye’de irtihal eden öğretmenin cenazesi defnedildi

Almanya’da rahatsızlanması sonucu talebi üzerine geçen yıl teşrinisani ayında Türkiye’ye getirilen ve memleketi Adana’da ölüm eden 42 yaşındaki sarıklı Firdevs Gülben Pekmezoğlu’nun cenazesi toprağa verildi.

Lupus hastalığı zımnında otama gördüğü Adana’daki özel bire bir hastanede dün ebedî uyku fail Pekmezoğlu’nun naaşı, Kabasakal Mezarlığı’na götürüldü.

Pekmezoğlu’nun cenazesi, burada kılınan cenaze namazının arkası sıra toprağa verildi.

Törene Pekmezoğlu’nun ailesi ve yakınlarının beraberinde Milli Eğitim Bilimi Bakanlığı Yükseköğretim ve Güçlükle Dışı Terbiye Umumi Müdürlüğü Ancak Dışı Eğitim Bilimi ve Talim Daire Başkanı Mehabetli Kurt ile meslektaşları katıldı.

Almanya’da Türki öğretmeni adına görev yapan ve lupus hastalığı dolayısıyla tehlikeli bakıma alınan Firdevs Gülben Pekmezoğlu, tedavisini Türkiye’de bitmeme ettirmek isteyince, sabık son teşrin ayında Milli Eğitim Bilimi Bakanı Mahmut Özer’in girişimiyle cankurtaran uçakla Türkiye’ye getirilmişti. Esenlik Bilimleri Üniversitesi Gülhane Yetişek ve Araştırı Hastanesine kaldırılan Pekmezoğlu, sabık hafta Adana’da hususi ayrımsız hastaneye irsal edilmişti.

Share: