Ağrı’dan zelzele bölgesine arkalama ekipleri yola bundan sonra

Kahramanmaraş’ta meydana mevrut 7,4’lük yer sarsıntısı sonrası Veca’dan zelzele bölgesine yardım ekipleri yola çıktı.

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve ülkeyi yasa boğan hareket sonrası Ağrı Valisi Dr. Osman Varol başkanlığında, deprem bölgesinde yürütülecek çalışmalara destek olmak üzere kamu kurumları ve STK’lar ile istimara toplantısı düzenlendi.

Toplantıda; Dert’dan enkaz kaldırma çalışmalarına katılacak personel ve komütatör sayısı, STK’larla işbirliği içerisinde kontrol istirdat ekiplerinin koordine edilmesi, arkalama kampanyası başlatılması çalışmaları görüşüldü. Dert Valiliği başkanlığında Dert’dan sarsıntı sonrası önceki etapta; 9 AFAD görevlisi, 7 kontrol istirdat gönüllüsü, 7 uray personeli, 3 açacak, 2 UMKE uzlaştırıcı, 8 UMKE personeli, 4 ambulans, 12 afiyet personeli ve 1 hareketli aşçı yola çıktı.

Dert Valisi Varol, sosyal iletişim araçları hesabından yaptığı açıklamada, “Kahramanmaraş ilimizin Pazarcık ilçesinde meydana mevrut ve ilimizde bile mahsus deprem ile ilgili gelişmeleri, kurumlarımızla alay malay yakından izleme ediyoruz. Şu ana kadar memur birimlerimize ulaşan herhangi bir ihbar bulunmamaktadır. Mevlam milletimizin yardımcısı olsun” dedi. – AĞRI

Share: