İzmir yerel haberi: Gaziemir Belediyesi’nin “Cv Bank” Birimi, Geleceğini Kuran Taze Kadınlar Projesi’ne Karışma Oldu

Türkiye’da eğitimde ve istihdamda kayran alamayan taze kadınların kazançlı ve toplumsal hayata katılımlarını artırmayı hedefleyen Geleceğini Kuran Güre Kadınlar Projesi’ne, Gaziemir Belediyesi dahi CV Bank Birimi ile karışma oldu.

“İnsana yaraşır gelişim ve soylu erki nema” hedefiyle yola çıkılan proje, Sülale ve Içtimai Hizmetler Bakanlığı ile Iş ve Içtimai Düzenlilik Bakanlığı hareket birliğinde, Birleşmiş Uluslar Kalkınma Programı (UNDP) ve Sabancı Vakfı tarafından yürütülüyor. Proje kapsamında Adana, Ankara, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul, Konya, Mardin, Trabzon, Van ve İzmir pilot yer seçildi.

Projenin İzmir ayağını örümcek Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı İzmir Vadi Izlence Yetkilisi Güvenç Küçüktok, BM Kalkınma Programı Projeler Müdürü Umu Karaarslan, Say ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İstihdam Politikaları Ünite Uzmanı Esra Sermin Dede, Sabancı Vakfı Proje Yöneticisi Simla Yavaş’ın düzlük aldığı kadro Gaziemir Belediyesi CV Bank İstihdam Ofisi’nin çalışmalarını durumunda temaşa etmek amacıyla Gaziemir Belediyesi’ne ülfet etti. Takım, Gaziemir Belediyesi Matbuat Ürün ve Halkla İlişkiler Müdürü ve CV Bank Sorumlusu Oktay Bilgin ile görüştü. Görüşmenin peşi sıra Gaziemir Şehremini Halil Ardıl’nın da diploma vermesiyle Gaziemir Belediyesi CV Bank Birimi, projeye karışma oldu.

“KADIN İSTİHDAMI ÖNCELİĞİMİZ”

Projeyi değerlendiren Gaziemir Şehremini Halil Ardıl dahi kadının içtimai hayatın değme alanında bulunması amacıyla icraat yürüttüklerini, CV Bank’ın bile hele bu konuya yoğunlaştığını belirterek, “Çalışmalarımızın Mürekkep Milletler, Sabancı Vakfı kabilinden yüce kurumlar vasıtasıyla da görülmüş olmasından şişman sevinme duyuyoruz. İstihdamda yenilikçi gelişmeler amacıyla CV Bank İstihdam Ofisimizin çalışmalarını sonuna büyüklüğünde destekliyorum. Bu proje ile imdi kadının yetişek ve iş olanağına kavuşacağına inanıyorum” diyerek konuştu.

Gaziemir Belediyesi CV Bank Birimi Sorumlusu Oktay Bilimci ise bu projede düzlük almaktan onur duyduklarını vurgulayarak, “CV Bank Birimi, temas geçen çağ bundan sonra vatandaşımızın hareket sahibi olması üzere büyük ayrımsız vasıtalık görevi görüyor. Hem hareket verenle hem birlikte iş arayan yurttaşlarla empati kuran tıpkısı çekicilik olduk. Belediyedeki ekibimizin de özverili çalışmasıyla ortalama seçkin kamer 100 vatandaşımızı, sonuç 16 ay içre bin 620 vatandaşımızın hisse senedi sahibi olmasına vasıta ettik. Bu çalışmalarımızın Mürekkep Milletler Programı marifetiyle üstelik görülmüş olmasından nazik mutluluk duyuyoruz. Geleceğini Kuran Zinde Kadınlar Projesi’ne önemli katkılar sunacağımıza inanıyoruz” diye niteleyerek konuştu.

Share: