Afyonkarahisar’da istihdamın arttırılması için aynı araya gelindi

Afyonkarahisar Ilbay Yardımcısı Mehmet Keklik, istihdamın önemine ilgi çekerek, istihdamın arttırılması noktasında kurumlar ve sivil cemiyet kuruluşları ile baştan sona iş birliğine hazır olduklarını rapor etti.

Ilbay Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’nın talimatlarıyla gerçekleştirilmesi planlanan kesim toplantıları amacıyla önceki adım atıldı. Afyonkarahisar Tecim ve Uran Odası (ATSO) ocak sahipliğinde gerçekleşen Istişare Heyeti Toplantısı’na Ilbay Yiğitbaşı’nın talimatlarıyla Ilbay Yardımcısı Mehmet Keklik başkanlığında toplandı.

Toplantıda AFSÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fakirlik Arslan, AKÜ İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tuğrul Kandemir, ATSO Başkanı Hüsnü Serteser, AFSİAD Başkanı Kıymetiharbiye Sayın düzlük aldı. KOSGEP, TKDK, Yengi Kalkınma Ajansı, Ekincilik ve Orman Bakanlığı İl Müdürlüğü kurumlarından çekicilik yetkilileri, bilirkişi akademisyenler ve ayrıksı uzmanlar ortaklık sağladı.

Şubat kocaoğlan içerisinde bölüm toplantılarının ilki adına yapılması planlanan Tıbbi ve Aromatik Bitkiler sektörü ile ilişik yerine ön tedbir niteliğinde yapılan Danışma Kurulu Toplantısı’nda müstahsil ile pazarı buluşturmak amacıyla tıpkısı misil haritası oluşturulması planlıyor. – AFYONKARAHİSAR

Share: