Adana ve çevre illerde şarkıcı Gülşen’in mortocu hatiplilerle ilişik sözlerine aksülamel

Adana, Mersin Ağacı, Hatay ve Osmaniye’üstelik, ÖNDER İmam Hatipliler Derneği üyeleri hanende Gülşen için, imam dil cambazı mensuplarına yönelik sözleri nedeniyle suç duyurusunda bulundu.

Adana ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Başkanı Veyis Şahin, birlikte cemiyet üyeleriyle Türe Sarayı uğrunda, Gülşen’in tıpkısı konserde mortocu dil cambazı liselilere yönelik sözlerine ilişkin izah yaptı.

Şarkıcı Gülşen’i kınadıklarını tabir eden Delice, “Gülşen isimli kendisini artist zanneden şahsın imam hatip camiasına sarf ettiği sözü kendisine kelimesi kelimesine reddetme ediyoruz. Bugün burada, imam hatip camiasına taşlama eden bu insan için adliyeye gelerek cürüm duyurusunda bulunduk.” diye konuştu.

Mersin Ağacı ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Başkanı Osman Yıldızbakan, bağlanmış açıklamasında, önder dil cambazı okullarının mezunları ve mensupları namına öğrencilere müteveccih gelişigüzel tip ayrıştırıcı yaklaşımı tuhaf ve gösterişli gördüklerini belirtti.

İmam hatip okullarının siyasi ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla gündem olacağını bildiren Yıldızbakan, “Gülşen isimli bir şahsın konser sırasında önder dil cambazı okullarına, bu okullarda okuyan mektepli ve öğretmenlere müteveccih kötü suçlama ve iftiralarda bulunması toplumu açık garaz ve düşmanlığa sevk etmektir. İmam hatip okullarının mensuplarına ve mezunlarına bire bir zamanda toplumun tamamına saygısızlıktır. Bu bed ithamı ve iftirayı söz konusu şahsın namına değiştirmeden iadeli ediyoruz. İmam hatip okullarına ve mensuplarına yönelik bu saygısızlığından periferi kendisini seri kınıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yıldızbakan, bu terbiyesizliği katiyen sineye çekmeyeceklerini, şarkıcı Gülşen’den ülfet önünde adisyon soracaklarını kaydetti.

Hatay ve Osmaniye

Hatay ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Başkanı Mehmet Çolak, Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlediği matbuat toplantısında, önder dil cambazı okullarının rastgele türlü siyasi ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla gündem olacağını anlatarak, toplantının peşi sıra şarkıcı Gülşen üzerine cürüm duyurusunda bulunacaklarını tabir etti.

???????Osmaniye ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Başkanı Ömer Bahçeci de adliye binası uğrunda yaptığı matbuat açıklamasında, sözleri zımnında kınadığı Gülşen için suç duyurusunda bulunduklarını kaydetti.Share: