Adana Büyükşehir Şehremini Zeydan Karalar’dan 10 Teşrinisani Atatürk’ü Yâd Haset Mesajı

Adana Büyükşehir Şehremini Zeydan Karalar, 10 Son Teşrin Atatürk’ü Ihtifal Haset nedeniyle yayımladığı mesajda, ” Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün yaktığı ve milletinin yolunu aydınlatan dev meşaleyi karışmak, yanar halde tutmak, büyütmek ve ışığını çoğaltmak, seçkin birimizin sunma büyük görevi olmalıdır” dedi.

Adana Büyükşehir Şehremini Zeydan Karalar’ın Cumhuriyet’in kurucusu Ulu Alemdar Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün ebediyete intikalinin 84. yılı zımnında yayımladığı tasa şöyle:

” Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Iri Önder Mustafa Eksiksizlik Atatürk, 10 Teşrinisani 1938’dahi hayata gözlerini yumduğunda, geride bıraktığı benzersiz eseri Türkiye Cumhuriyeti’ni milletine güç etti.

Mustafa Eksiksizlik Atatürk,‘Benim maliyetsiz vücudum bire bir dolaşma elbet yer olacaktır fakat Türkiye Cumhuriyeti sürgit kalımlı kalacaktır’ diyerek, emanetine eş çıkılacağından sakıncasız olduğunu dile getirmiştir.

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN TEMELİNİ ATMIŞTIR”

Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk, dünyanın on paralık beklemediği çabucak, âdem imparatorluktan kalan serencam toprak parçasının birlikte paylaşıldığı incitici aynı dönemde Milli Savaş kararı almış ve milletiyle gelişigüzel başlattığı Halas Savaşı’nı, imkansız tanıdık bir zamanda kazanarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin temelini atmıştır.

Türk Milleti’nin asla esir edilemeyeceği gerçeğini tarihe değerli harflerle ayrımsız yol henüz yazan Mustafa Kemal Atatürk, devrimleriyle da milletinin yolunu aydınlatmış, çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşma amacını ulusuna tasavvur adına göstermiştir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza kadar yaşaması, Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün öğretilerinden, prensip ve inkılaplarından edim verilmeden, bilimin ışığında ilerlenmesiyle tür olacaktır.

“BİZİM YOLUMUZ DAİMA MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN YOLU OLMUŞTUR”

Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün yaktığı ve milletinin yolunu aydınlatan dev meşaleyi andırmak, yanar halde burulmak, şişirmek ve ışığını alevlendirmek, değme birimizin yer balaban görevi olmalıdır.

Türkiye Cumhuriyeti fakat ve fakat laik, demokratik, sosyal ülfet devleti özelliklerini geliştirerek çağcıl dünyadaki yerini alıp, gönençli tıpkı mevki haline gelebilir.

Bizim yolumuz tamamen Mustafa Kemal Atatürk’ün yolu olmuştur, koku aldığımız sürece dahi öyle olacaktır.

Bu ihtisas ve düşüncelerle Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi bir posta elan tırsmak, minnettarlık ve rahmetle anıyorum.”

Share: