ABRA GEMİSİNDE KAYBOLAN MÜHENDİS YİĞİT’İN VALİZİ DE KAYIP

MISIR’ın Suez Limanı’nda denize açılan abra gemisinde 7 Eylül’da kaybolan makine mühendisi Kahraman Acara’ın (24) valizinin bile kaybolduğu ortaya çıktı. Oğlundan ati haberi umutla bekleyen ana Istem Acar, Çocuğum için hazırladığım giysi valizi gemide bulunmadı. Yüreğimiz artık dayanmıyor. Seçkin çevrim bir senaryo üretiyoruz, daha çok oğlum bulunsun istiyoruz dedi.

Mısır’ın Suez Limanı’ndan demir düz gemide 4’üncü mühendis yerine etkin gemi ve araba mühendisi Kahraman Acara’ın, 7 Ilkgüz akşamı gemide kaybolduğu belirlendi. Süveyş Kanalı’nı geçip, celi denizde seyreden gemide mürettebatın aramalarında Çevik, bulanamadı. Kahire Büyükelçiliği’nce Darı makamlarına bilgi sunulan olayla ilişik başlatılan arama-istirdat faaliyetlerine alarga bile bindi olunması kâm edildi. Kaybolduğu çevrim saat 14.30’üstelik gemide görüldüğü öğrenilen mühendis üzere gidilen rota üstünde arama çalışmaları yapıldı. Dışişleri Bakanlığı ile Eriştirme ve Altyapı Bakanlığı’nın ülkede başlattığı arama-istirdat çalışmalarında üstelik gailesiz mühendisin izine rastlanılmadı.

‘YÜREĞİMİZ ARTIK DAYANMIYOR’

Giresun’un Şebinkarahisar ilçesinde ümitli bekleyişini sürdüren hemşire annesi Istek ve sarıklı babası Sinan Çevik ise çocuklarının bulunmasını istiyor. Sülale, 21 Ilkgüz’birlikte Portekiz’birlikte başlatılan soruşturmanın raporunun bir dakika önceki kendilerine ulaşmasını bekliyor.

Arzu Acara, oğlundan gelecek ümitli haberi beklediklerini, gücük sürede bulunup, eve dönmesini istediklerini tamlayan Enerjik, Çocuğumuzdan tıpkısı fen namevcut. Gelişigüzel gün ben yakarış ediyorum çocuğuma. Halen ölüm haberi gelmedi, diye içim ferahlıyor amma devrisi çevrim oluyor, çocuğuma ne olduğunu düşünüyorum. Buhar olup uçtu mu Seçkin dolaşma şirketi arayıp, soruyorum. Yüreğimiz daha çok dayanmıyor. Seçme dönem ayrımsız senaryo üretiyoruz. Çıktı bulunsun istiyoruz? diye konuştu.

‘KOYDUĞUM KIYAFET VALİZİ BEYNINDE YOK’

Oğlu için hazırladığı don valizinin gemide olmadığını aktaran Çevik, ‘Eşyalarını gönderdik’ dediler, Portekiz’den. Henüz eşyaları de gelmedi. Çocuğumun bavulunu ben özlük ellerimle hazırladım. Bir sürmeli valiz, bir dahi sektör çantası vardı. Olaydan 13 dönüş bilahare kabadayı bize diyor ki ‘Çocuğun ne az eşyası var?. Ego birlikte bir iki eşyasının olmadığını, bir nice öz koyduğumuzu söyledim. Yemeden Içmeden şirketin verdiği valiz ve sektör çantası oradaymış, bana resmini çekip attılar. Halbuki benim koyduğum giysi valizi beyninde namevcut. Sebep olmadığını sordum. Bize söylenene göre onunla birlikte gezi işleyen arkadaşına demiş ki ‘Kendi valizimdeki eşyaları, şirketin verdiği valize aktaracağım, bununla gideceğim’ fakat bana tek şekilde hakeza bir vukuf vermedi oğlum dedi.

Oğlunun çalıştığı iştirak ile seçkin zaman telefon görüşmesi yaptıklarını birlikte tamlayan Çevik, Portekiz’deki soruşturmanın raporunu beklediklerini kaydetti.

‘PENCEREYİ AÇIP, OĞLUM GELDİ, DİYE BAĞIRMAK İSTİYORUM’

Baba Sinan Acar ise rüya ışığı beklediklerini kaydederek, ‘Ben aynı babayım, aynı zamanda tıpkısı öğretmenim. Umudum bibi gitmedi. 26 yaşına kadar büyüttüğüm, sevgimi, saygımı verdiğim evladımı bekliyorum. Ben evimdeki perdeyi açmadım. Perdeden tıpkısı imge ışığı bekliyoruz. Hala umutluyum. Pencereyi açıp ‘Oğlum geldi’ diye niteleyerek bağırmak istiyorum diye niteleyerek konuştu.

Yiğit Acar’ın kaybolduğu, Liberya bayraklı, 172 metre uzunluğunda ve 27 metre genişliğindeki ‘Dema M’ adlı geminin, umumi kargo taşımacılığında kullanıldığı belirtildi. Cezayir açıklarından posta kayran gemi, Cebelitarık Boğazı’nı geçerek Portekiz’in Porto Limanı’na ulaşmıştı.

Share: