Abdullah Avcı: “Rövanşı almak istiyoruz”

Trabzonspor Beceri Direktörü Abdullah Avcı, Kopenhag karşısında Danimarka’bile geçmiş maçta alınan 2-1’lik mağlubiyetin rövanşını almak istediklerini söyledi.

UEFA Şampiyonlar Ligi play-off rövanş maçında ferda akşam FC Kopenhag takımını ağırlayacak olan Trabzonspor’dahi maç öncesi Ustalık Direktör Abdullah Avcı ve Abdulkadir Mal, maçın oynanacağı Medical Park Stadyumu’nda matbuat toplantısı düzenledi.

Trabzonspor Maharet Direktörü Abdullah Avcı, Danimarka’da oynanan geçmiş maçta alınan 2-1’lik mağlubiyetin rövanşını kabul etmek istediklerini belirterek, “1 hafta ilk Kopenhag’bile çokça sunturlu bir ortamda bilcümle planlarımızı yaparak sahaya çıktık. Oyunun gole kadarki olan bölümünde oyun organizasyonu dolgunca gidiyordu. Ferdî hatadan yediğimiz goldü. Sonrasında oyun, devre bitene büyüklüğünde gelişigüzel iki mızıka için de bitene büyüklüğünde tartılı gitti. Sonrasında de Kopenhag’ın sunu işlek taraflarından biri olan duran global ikinci golü yedik. İkinci 45 dakikayı domine aynı baziçe oynadık ve Bakasetas golünü attı. Oyun kendisine kazandığımız fakat sayı namına kazanamadığımız bire bir oyunda kişi evimize taşıdığımız benzeri sayı oldu” diye konuştu.

“Yıpranmamış aynı hikaye fora etmek için iyicene bir vesile var”

Erte akşam oynanacak karşılaşmaya amade olduklarını tamlayan Avcı, “Yarın akşam burada balaban Trabzonspor taraftarının geçen yıldan bu yana bize verdiği artı destekle bu arada şampiyonlukla beraber milyarlarca kişiye emsal reşit sevinçleri ve kutlamaları bu seviyenin altına düşmeden, gene benzer kendisine, rakibe ürkmek göstererek ama kalın altına alarak, oyuna karışan olmadan oyuna destek vermesini bekliyoruz. Rakip özellikle ferda ikinci bölgede bekleyip bire bir intikal, topa erbap olurken savunma güvenliğine ilgi edeceğiz. Duran topa ilgi edeceğiz. Bununla ait çalışmalarımızı yaptık. Sabık haftadan da pratiğimiz var. Erte zihnimiz gailesiz şekilde yeni bire bir hikaye boşaltmak üzere ferda akşam çok fena hâlde aynı fırsat var. Bu site, kulüp bunu türe ediyor. Oyunda müddet haddinden fazla ince. Lütfen bu süreye dikkat etsinler. 3-0 çabucak 3-2 oluyor santim santim hesapladık, böyle akıntı edeceğiz. Umarım yarın Trabzon ve Trabzonspor üzere tarihi günlerden birisi olacak. Bunun karşılığını ahzetmek istiyoruz” dedi.

Cebbar, alil oyuncularla ait hikmet verdi

Sakatlıklar üzerine vukuf veren Avcı, “Marek Hamsik’in tedavisi bitmeme ediyor. Müspet gidiyor ama ferda bizimle mümteni. Bruno geçen sene aşil tendonu kopmuştu. Serkan ve Hüseyin’i biliyorsunuz. Edin’in kolu kırıldı. Aynı bir tane beklemediğimiz süreçte Bakasetas’ın güzeşte hafta oldu. Bu akşam ezanı gene bakacağız ama ağırlık olur diye düşünüyorum. Bu akşam ezanı durumu elan açık peki diye düşünüyorum” diye niteleyerek konuştu.

Kopenhag maçı ve ligde oynanan Antalyaspor maçında yaşanan kayıpların ferdî hatalar dolayısıyla olduğunu belirten Avcı, “Konsantrasyon eksikliği olmadığını düşünüyorum. Bu oyunun içindeki hatalardan olabilecek parçalar. Bazı Bazı yoğun gelebilir. Antalya maçında olduğu üzere. Enteresan ayrımsız buut yaşadık. Ferdî yerine dahi bunun üstünde çalışıyoruz konsantrasyondan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum” dedi.

“Bartra ve Bardhi uygunsuzluk olmazsa sahada olacak”

Takımın akıbet transferlerinden Marc Bartra ve Enis Bardhi’nin takıma tez uyarlanmış olduklarını tamlayan Cebbar, “İki oyuncumuz birlikte sonuç evre dolgunca gidiyor. Aktarma etmeden önce ve ettikten sonradan sonraları bulundukları kulüplerden hep antrenman ve hata verilerini, tedarik maçları verilerini alarak, oyuncularla planlama yapıyoruz. Tıpkısı planlama üzerinden gittik. Ferda karşıtlık olmazsa ikisinin dahi sahada olacağını düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

“Transferler devam ediyor”

Yarın oynanacak Kopenhag maçına odaklandıklarını ve nakil çalışmalarını sürdürdüklerini anlatan Orion, “Sunu muhteşem maç, önündeki maçtır. Galatasaray ile ait benzeri gram ne mesai ne enformasyon oldu. Bir karşılaşma kaybedildiği ahit kafalar orda mı burada mı deniliyor. Bunların ahit tünelinde kaldığını düşünüyorum. Süreçte sakarlıklar var. Baziçe organizasyonundan vazgeçmeden buna devam etmek gerekiyor. Bazı Bazı oyuncular değişecek amma oyun organizasyonu değişmeyecek. Transfer bitmeme ediyor. Şu dakika itibarıyla tıpkı kısmını izleme komitesi ve tığ birlikte çalışıyoruz. Başkanımız ve dalavere kurulumuz çalışıyor” şeklinde konuştu.

“Ahmetcan üzere çokça mutluyuz”

Ahmetcan Kaplan’ın Ajax’a transferini değerlendiren Orion, “Ahmetcan için Trabzonspor altyapısında herkesi verdiği emekten dünya teşekkürname ediyorum. Ego geldiğimde A takımdaydı. Ekibe da şunu söylemiştim, “tüm bir fiziği var, verdiğini alabiliyor ve bu çocuğun Trabzon’un yüzü olması gerekiyor demiştim. Ahmetcan üzere temiz ayrımsız ebat çokça mutluyuz. Bunun sayısını tutuşturmak amacımız. Onun dahi yapması gereken tam değil. Giderken birçok nasihatte bulunduk. Kendini geliştirmesi müstelzim çok özdek var sezon başından itibaren hedeflerden tıpkısı tanesiydi” dedi.

Abdulkadir Para: “Çokça konsantre reşit durumdayız”

Güzeşte hafta rakip karşısında bedbaht sonuç aldıklarını tamlayan Abdulkadir Üzeri, ” Ehliyetli süremizin olduğunu düşünüyoruz. Futbol benzeri taktik savaşı ve değme yadigâr akla yatkın oynamamız gerekiyor. Haddinden Fazla kolay hata yapmamamız gerekiyor. Çok mütekâsif olmuş durumdayız. Hem Trabzon’a, hem taraftara, hem Türkiye’ye bu gururu neşelendirmek ve gruplara tevakkuf etmek istiyoruz. Elimizden gelen temas şeyi yapacağız. Duyguları aşkın karıştırmadan oyuna ve taktiğe sınırlanmış kalarak 90 an uzunlamasına elimizden mevrut değme şeyin fazlasını yapacağız. Kalbi Kırık değiliz. Çok ateş ayrımsız skorda birlikte değiliz. Maçı çevirecek ve galip olabilecek benzeri hava oluşturacağını düşünüyoruz taraftarlarımızın. Ferda onlara çokça henüz fazla ihtiyacımız var. Tarihi bire bir pik çıkacağımızın bilincindeyiz. Umarım turu atlayıp gruplara kalmayı başarabiliriz” sözlerine saha verdi. – TRABZONShare: