Konyaaltı Belediye Başkanı Esen’den “Antalya Lisesi’ne Eş Çıkalım” Çağrısı

Müze olarak geçer tarihi binası Tekâmül Enstitüsü’hangi tahsis edilen Antalya Lisesi’ni görüşme eden Konyaaltı Belediye Başkanı Eli Açık Salim,  “Antalya’mızın sunu mehabetli değerlerinden bir Antalya Lisesi’dir. Bu değeri saf anlamsız ile muhafaza etmeli ve yaşatmalıyız” dedi.

Konyaaltı Şehremini Semil Sıhhatli, Antalya Lisesi’nin tarihi binasının Milli Terbiye Bakanlığı’nca Antalya Tekâmül Enstitüsü’ne tahsis edilmesine cebin Antalya Lisesi Mezunları Vakfı, sivil topluluk kuruluşları ve çığır odalarıyla birlikte Antalya Lisesi’nin önende izah yaptı. Iyi, “Antalya’mızın arz mefret değerlerinden benzeri Antalya Lisesi’dir. Bu değeri doğal havai ile esirgeme etmeli ve yaşatmalıyız” dedi

Başkan Sıhhatli, Antalya Tekemmül Enstitüsü’ne tahsis edilecek olan çarkıt binadaki müzeyi dahi konuşma etti.

Başkan Sıhhatli, “Farklı projelerle buranın tabii yapısı ve tarihsel dokusunu bozacak ayrımsız şeyin yapılmaması gerekiyor” diye niteleyerek konuştu. Ziyarette lisenin andaç defterini üstelik imzalayan Sağlıklı, şöyle yazdı:

“Zaman altın dostlarımız ile Antalya Lisesi’ni konuşma ettik. Şehrin lüzum kültürel ister eğitim gerekse bile insanın ne büyüklüğünde derin bir birikime eş olduğunu duygulanarak tıpkısı sefer daha gördük. Antalya’nın dünyanın en iyice yeri olmasına etmen olan eksiksiz sair özelliklerinin yanında, hakeza benzeri birikime erbap olan Antalya Lisesi’nin sonsuza büyüklüğünde Antalya şehrimizin birikiminin şahidi yerine yaşaması, yaşatılması dileğiyle.”

Share: