23 Yaş Altı Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonası başladı

Türkiye Güreş Federasyonunca düzenlenen 23 Gözyaşı Altı Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonası Çorum’da başladı.

Çorum Belediyesi’nin aile sahipliğinde, Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilen şampiyonaya, 34 ilden 380 sporcu katılıyor.

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Onur Eroğlu, AA muhabirine, 2023 güreş sezonunu 23 Yaş Şeş Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonası ile açtıklarını söyledi.

Geçen yılın güreş açısından kısık geçtiğini, 2023’ün daha dokunaklı geçmesini beklediklerini belirten Eroğlu, “Bismillah dedik, sezonu açtık. Gerçekte geçen yıl haddinden fazla dokunaklı tıpkı ezgi içindeydik amma 2023 herhalde daha gösterişli olacak. Öncelikle camiamıza, güreşseverlere, 2023’ün hayırlar getirmesini dilek ediyorum. 34 ilden 61 kulüp, bütün 380 sportmen burada. Bunun dışında misafirlerimiz, antrenörlerimiz, hakemlerimiz ve güreşseverlerimiz var. Fena Hâlde ayrımsız paydaşlık oldu.” diye niteleyerek konuştu.

Şampiyonada cumartesi ve alışveriş haset finallerin yapılacağını dile getiren Eroğlu, “Burada madalya kayran sporcular kürsüye çıkacak. Ondan sonraları bu kardeşlerimizi milli bando kampına nida edeceğiz. 13 Mart’ta 23 Yaş Şeş Avrupa Şampiyonası var. Bu bökelik oranın hazırlığı. Imdi şampiyonalar başladı diyebiliriz. Güreşte çalkantı başladı.” ifadelerini kullandı.

Şampiyonanın ilk gününde 55, 63, 72, 82 ve 97 kilolarda müsabakalar yapıldı.

Müsabakaları, Grekoromen Güreşten Mesul Asbaşkan Ahi Salman, Türk Güreş Vakfı Başkanı Ahmet Düşünceli, İl Toyluk ve Spor Müdürü Cemil Edvar ile vatandaşlar izledi.

Share: