Son an haberi… ÖZ KENARINDAKİ SAZLIK VE AĞAÇLIKTA ÇIKAN YANGIN, 3 SAATTE SÖNDÜRÜLDÜ

ANTALYA’nın Set ilçesinde Eşen Çayı kenarında sazlık ve ağaçlıkta başlayan ateş, ekiplerin 3 saatlik çalışmasıyla söndürüldü. Yangında 1 hektar düzlük kötülük gördü.

Antalya ile Muğla arasından geçerek denize dökülen Eşen Çayı’nın Grup’a kapalı Doğru Mahallesi kıyısında, bataklık, okaliptüs ve Kıbrıs zamk ağacı ağaçlarının bulunduğu bölgede esbak saat 19.00 sıralarında hararet artık. Cuşiş, rüzgarın de etkisi ile büyüdü. Ateş bölgesine Set Orman İşletme Müdürlüğü’ne sadık arazözler ile Antalya Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri atıf edildi. Küsurat rüzgarın etkisiyle yayılan yangına açıktan müdahale edilemezken, 7 arazöz, 3 akarsu tankeri, 3 itfaiye aracı, Seki Belediyesi’ne bağlı aksiyon makinesi söndürme çalışmalarına katıldı. Coşkunluk ekiplerin çalışması sonucu 3 saatte arama altına alınarak söndürüldü. Yangında 1 hektar alanın uymazlık gördüğü belirlendi.

BÖLGEDE RÜZGAR RİSKİ

Antalya’nın Grup ilçesinde, Eşen Çayı kenarında bataklık ve ağaçlıkta başlayan ve ekiplerin 3 saatlik çalışmasıyla söndürülen hararet bölgesinde soğutma çalışmalarının sürdüğü belirtildi. Ağaçların küle döndüğü bölgeden bibi dumanlar yükselirken, rüzgarın baştan etkisini göstermesi, yeniden iştial riskini ortaya çıkardı. Soğutma çalışmalarını yürüten ekiplerin bölgedeki bekleyişi sürüyor.

Yangının çıkış belgesi nedeni araştırılıyor.Share: