Sinoplu Taharri Kurtarma Ekibi, Kahramanmaraş’ta Depreme Asansörde Yakalanan 4 Kişiyi Kurtardı

MUSTAFA ÇEVRIMLI

Sinop Çıkmaz Canlılarını Esirgeme Derneği kontrol kurtarma ekibi Kahramanmaraş’ta depremden eyyam sonra gerileme altında asansörde artan 4 kişiyi henüz sıhhatli adına kurtardı.

Afet bölgesinden tansık kurtuluş haberleri gelmeye devam ediyor. Sinop’tan zelzele bölgesine revan Sinop Sokak Canlılarını Siper Derneği Taharri Kurtarma Takımı, arama istirdat çalışmalarına katıldı. Elbistan’da daha önce 3 kişiyi enkaz altından çıkartan kol, serencam yerine Somalı madencilerle alay malay, depreme asansörde yakalanan ve bu sayede hayatta küsurat aynı ata ve asıl ile kızı ve oğlu koyulmak amacıyla enkazdan detaylı uğraşlar sonucu 4 kişiyi sağ kendisine çıkarıldı.

“BELLERİNE KADAR SU İÇİNDE KALMIŞLARDI”

Sinop Sokak Canlılarını Siper Derneği Başkanı Taner Dinçkurt, şunları söyledi:

“Son adına asansörde hayata tutunmayı başaran bire bir ata, esas ve iki çocuğunu çıkarttık. Asansörle 1. kata inmek istemişler, bilmeyerek sıfıra basmışlar. O sırada deprem olmuş. Asansörden çıkamadan yapı bozulmuş. Asansörden çıkma olsalar çökmüş altında kalacaklarmış. Depremzedelerle ilk teması ben kurdum. Duvara vur diye niteleyerek bağırıyorduk. Ben dinleme aletiyle havalandırmaya daldım. Baktım konuşuyor. Dünyalar benim oldu. Babayla konuştuğumda “bodrum bitirme B bloktayız” dedi. Ata kızı ve oğlu karısı sapasağlam çıktı. Bellerine büyüklüğünde akarsu içinde kalmışlardı. Somalı madencilerle çokça güzel aynı takım olduk. Unutamayacağınız anlar yaşadık. Somalı madencilere ve kendi ekibimize teşekkürname ediyorum.”

Share: