Sarıeroğlu: “Aralık’tan itibaren bedel artışlarında dun baş aşağı seviyelerine ulaşacağımıza inanıyoruz”

AK Öğür Genel Başbuğ Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, “İnşallah ara ayından itibaren birlikte değer artışlarıyla ait yapmış olduğumuz bu hamlelerin, ortaya koymuş olduğumuz adımların, politikaların sonuçlarını alarak kıymet artışlarında üstelik istediğimiz kötü baş aşağı seviyelerine ulaşacağımıza içtenlikle inanıyoruz.” dedi.

Sarıeroğlu, Cahillik ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, DOĞRU Öğür’den kâh MKYK üyeleri, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Mersin, Niğde ve Osmaniye milletvekillerinin katılımıyla SELIM Parti Adana İl Başkanlığınca bir otelde düzenlenen “2023’e Akla Yatkın Site Buluşmaları” programında, vatandaşların Doğum Kandili’ni kutladı.

Yaz dönemini haddinden fazla çoğalan şekilde umum Türkiye’birlikte geçirdiklerini, Adana’birlikte bile cümle düzenleme üyeleriyle adım atmadık düz bırakmadıklarını anlatım fail Sarıeroğlu, çalışmalar sonrasında sahada belirlenen hususlarla ait raporları umumi merkeze ilettiklerini anlattı.

Sarıeroğlu, “2023’e Akıllıcasına Kent Buluşmaları” kapsamında 40’a yakın ili tamamladıklarını ve çokça verimli buluşmalar gerçekleştirdiklerini söyledi. 6’lı masayı eleştiren Sarıeroğlu, “Henüz adayları bile belli olmak olmamışken bizler yaz dönemi çalışmalarında vatandaşlarımızın ihtiyaçları, talepleri, beklentileri doğrultusunda misil haritalarımızı haddinden fazla kilolu aynı mücahede, mutfak çalışması yaparak genel merkezde bile oluşturuyoruz. Biliyorsunuz çokça andıran ayrımsız zamanda 28 Ekim’bile partimizin 2023’e giden yolda ve seçimler doğrultusunda vizyonunu ortaya koyacak Ankara Spor Salonu’nda Sayın Cumhurbaşkanı’mızın açıklamalarıyla aynı güruh hazırlığını da gerçekleştiriyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Pandemi döneminde Türkiye’nin diğer ülkelerden ayrımlı kendisine parçalanmamış vatandaşların hayatına dokunacak çalışmaları gerçekleştirdiğini vurgulayan Sarıeroğlu, başta minimum ücretten zor maaşlarına kadar, çalışanların hanay standartlarını yükseltmekten, çiftçilere, emekçilere seçkin kesime yapışık çalışmalarını çok çabuk biçimde hayata geçirdiklerini dile getirdi.

Bu dönemde yaşanan bazı sıkıntıların olduğuna değinen Sarıeroğlu, “Bunların tamamının çözümünü Sayın Cumhurbaşkanı’mız da geçmiş kadro toplantımızda söyledi, çözümü siyasi parti kendisine DOĞRU Tümen tarafından hayata geçirilecektir. İttifak kendisine dahi Halk İttifakı yoluyla inşallah vatandaşlarımızın ihtiyaçları, talepleri, beklentileri bizler aracılığıyla giderilecektir ve adına getirilecektir.” ifadesini kullandı.

Türkiye tutum modeli

Sarıeroğlu, bu dönemde Türkiye tutum modelini uygulamaya koyduklarını aktardı.

Üretimi, yatırımı, istihdamı, ihracatı önceleyen tıpkı göz açısıyla bütün dünyaya emsal olacağına inandıkları sonuçları aldıklarını belirten Sarıeroğlu, şöyle devam etti:

“Şu anda 31 milyonu sabık bir istihdam rakamına ulaşmış durumdayız. 250 milyar doları aşan benzeri ihracat seviyesine kazanmış durumdayız. Aldığımız yatırım miktarı 240 milyar doları aşmış durumda. İnşallah açıklık ayından itibaren da karşılık artışlarıyla alakadar yapmış olduğumuz bu hamlelerin, ortaya koymuş olduğumuz adımların, politikaların sonuçlarını alarak kıymet artışlarında bile istediğimiz bayağı baş aşağı seviyelerine ulaşacağımıza istekle inanıyoruz.”

Meclise husye yasa gelecek

TBMM tatildeyken yaptıkları çalışmalarla vatandaşların kendilerinden beklentilerini çok gani şekilde anladıklarını, bunlarla ilişkin atacakları adımları, çalışmaları planladıklarını aktaran Sarıeroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Şu an Meclisimizde ilkin iktisat konuları oluşmak amacıyla Sayın Cumhurbaşkanı’mızın açıklamış olduğu müjdelerle ait ve yeni çalışmaları içeren aynı torba yasamız inşallah görüşülmeye başlanacak, Meclisimize sevk edilecek. Başka taraftan bütçe görüşmelerinin arkası sıra çalışanlarımızın, emekçilerimizin tafsilatlı süredir bizlerden beklemiş oldukları EYT özellikle gelmek için, kontratlı personellere takım konusu başta girmek amacıyla, eğreti işçilerimizin çalışma koşullarını baştan düzenleyeceğimiz çalışmalar ilkin doğmak üzere bunlarla ilişkin da adımlarımızı atıyoruz.”

“Cıvıl Cıvıl, iri Türkiye idealinde yürümeye devam edeceğiz”

Sarıeroğlu, Türkiye’birlikte DOĞRU Tümen iktidarı döneminde sosyal izzet ilkesinin tamam vatandaşların haddinden fazla cıvıl cıvıl şekilde hissetmesini sağlayan adımlar attığını rapor etti. İktidara geldiklerinde 4 başlıkta olan toplumsal arkalama uygulamalarının bugün 49 başlıkla ve aile odaklı olarak tamam vatandaşlara ulaştığını vurgulayan Sarıeroğlu, şöyle konuştu:

“İlk ilkin 15 milyar liralık bir paket açıklamıştı Sayın Cumhurbaşkanı’mız. Sonuç hükûmet toplantısında de tekrar 25 bilyon lira benzeri mülhak yapılarak 40 milyar liraya vasıl, çocukların sayısıyla, kira ya da karı sahipliği durumuyla bağlantılı yerine gine mütebeddil oranlarda vatandaşlarımıza ulaşacak bir toplumsal arkalama uygulamasını birlikte inşallah bu dönemde çok ruhlu şekilde uygulayacağız. Gelişigüzel kesime raci çalışmalarımızı dallı güllü şekilde yapıp Türkiye’nin iddialı ilerleyişini bitmeme ettireceğiz. Biliyorsunuz 2023’te Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına giriyoruz. Biz buna Türkiye yüzyılı diyoruz. Türkiye yüzyılında inşallah 84 milyon vatandaşımızın sağlık ve refah içerisinde dirimsel seviyelerinde istediğimiz artışları sağlayarak, hayatiyetli ve nazik Türkiye idealinde yürümeye bitmeme edeceğiz.”

Adana’evet gastronomi enstitüsü kurulacak

Sarıeroğlu, bu sene 6. kere tevhit edilen Arsıulusal Adana Lezzet Festivali’nin zaman başladığını anımsattı. Adana için gastronominin çokça kıymetli olduğuna belen fail Sarıeroğlu, şunları söyledi:

“Milli Eğitim Bilimi Bakanı’mız Sayın Mahmut Özer çok gücük tıpkısı süre önceki gastronomi enstitüleri kuracaklarını tabir etmişlerdi. Bölgemizde Hatay, Nevşehir, Gaziantep vardı. İki devam enstitü İstanbul’birlikte, iki enstitü İzmir’de olacaktı. Tokat, Bursa vardı. Toplam 10 enstitü kurulacaktı. Bugün hazır gastronomi ile ilişik siftinlik ziyafet havasında geçecek tıpkısı curcuna başlangıcındayken ben şehrimize ayrımsız sava bile yöneltmek istiyorum. Bu 10 şehre, 10 enstitüye Adana dahi eklendi. Şehrimizde birlikte yeniden tıpkı gastronomi enstitüsü kurulacağını bildirmek istiyorum. Burada huzurlarınızda Milli Terbiye Bakanı’mız Sayın Mahmut Özer’e üstelik içten teşekkür almak istiyorum.”

Adana Limanı çalışmaları sürüyor

Sarıeroğlu, Adana ve Mersin CHP milletvekilleri ortada geri hizmet limanı üzerine kendilerinin tek arzu etmedikleri tartışmalar yaşandığını hatırlattı.

Bunun erk tarafından projelendirilen ve hayata geçirilen bire bir proje olduğunu dile getiren Sarıeroğlu, Mersin Ağacı ve Adana beyninde gelişigüzel cenk, rakiplik oluşturacak uygun olmayan ifadelerden maraza duyduklarını, bölgeye Çukurova yerine baktıklarını vurguladı.

Sazak’üstelik yapılan yatırımın devam ettiğine, Adana’de eskimemiş bire bir yatırımın yapıldığına dikkati çekici Sarıeroğlu, şunları kaydetti:

“Adana Limanı’mızın şu zaman ÇED aşamaları tamamlanmış durumda. Ulaştırma ve Enfrastrüktür Bakanlığı de benzeri izah yaptı. Envestisman, Altyapılar Umumi Müdürlüğü eliyle ‘hem Mersin Ağacı’deki yatırımın devam edeceği, Adana’daki yatırımın ayrı ve şişman tıpkı yatırım’ olduğunu tabir ettiler. Bizim inşallah bu yapacağımız liman yatırımının, Türkiye yüzyılına, ülkemize, Adana’nın vereceği katkıyı çokça arttıracağına yürekten inandığımızı ifade etmek istiyorum. Liman alanı şu anda 1 milyon 800 bin metrekarelik benzeri düz kendisine planlanıyor. Projemiz hem lojistik görevi görecek hem eriştirme hatları ortada tamam ayrımsız duruluk dideban olduğu amacıyla haddinden fazla de bulunmaz tıpkı fonksiyon görecek. Bu anlamda bizim elden lojistik değil, denge, konteyner yükü, bozulabilir besin gibi alanlarda de nakliyat yapılabilecek haddinden fazla henüz serbest benzeri alanda bakım verecek, Adana’mız açısından haddinden fazla nadir aynı yatırım olacak.”

Share: