Samsun haberleri: Samsun’dan kısa kısa

Kesim’bile Yetişek-Ayrımsız-Sen İlçe Temsilciliğince hisse senedi yeri temsilcileri istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Eğitim-Bire Bir-Sen Nahiye Temsilcisi Numan Aldanmaz, sendika binasındaki toplantıda yaptığı konuşmada, umumi asamble süreci yaşadıklarını belirtti.

Delege seçimlerini tamamladıklarını belirten Kurt, “Sekiz yıldır kaymakamlık temsilciliği yürütmekteyim ve umumi kurulda görevi taze bir arkadaşımıza devredeceğiz. Bu aynı öncü yarışı ve bizim bayrağı eskimemiş arkadaşlara devretme zamanımız geldi. Bugüne kadar bana destek olan tamlık arkadaşlarımıza teşekkürname ederim.” dedi.

Eğitim-Ayrımsız-Sen Samsun Büro Başkanı Hamdi Nasip dahi, “Sendikal hareketliliğin gerilediği bir dünyada örgütlenmeye bakışımız ve tutumuz, bu alana yeni bire bir fehva kazandırıyor. Kararlılıkla sürdürdüğümüz çalışmalar neticesinde birçok soruna hal bulunmasını sağladık, onlarca kazanım elde ettik.” diyerek konuştu.

Konuşmaların arkası sıra hareket yeri temsilcilerinin yetki ve sorumlulukları, düşünce ve öneriler, promosyon, uzman ve başöğretmenlik sınavı ile ilgilendiren gelişmeler değerlendirildi.

Toplantıya, Havza Milli Terbiye Müdürü Tasavvur Akva bile katıldı.

Kavak HEM’de lokanta yardımcılığı kursu açıldı

Kavak ilçesinde Halk Eğitim Bilimi Merkezi (HEM) Müdürlüğünce fabrika, ve kuruluşların mesafe eleman ihtiyacını eğlemek üzere lokanta yardımcılığı kursu açıldı.

HEM Müdürü Zekeriye Ersoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, HEM mutfak bölümünde açılan 330 saat devamlı kursa 21 kursiyerin katıldığını söyledi.

Kurs eğitmeni namına Hümeyra Uyanık’ın görevlendirildiğini tamlayan Ersoy,” İlçemizdeki üretimevi ve hisse senedi yerlerinden mevrut murat üzerine gelişim yeri, üretimlik ve kuruluşların açıklık öge ihtiyacını eğlemek üzere, lokanta yardımcılığı kursu açtık. Kurslarımız haftanın önceki 4 günü devam edecek. Kurs sonunda kudretli olanlara sertifika vereceğiz. Bu şehadetname ile isteyene ayrıksı işletmelerde çalışabilme, isteyene ise zat iş yerini kurabilme imkanı sağlanmış olacak.” dedi.

Kavak’ta motor ve motorlu çiftteker denetimi

Kavak İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesi tarafından motosiklet ve motorlu bisikletlere yönelik denetleme yapıldı.

İlçe Itimat Müdürlüğü Gidiş Geliş Şubesince, Samsun-Kavak ve Asarcık-Kavak esmer yolu ilçe girişinde yapılan denetimde, motor sürücüleri ve motorlu çiftteker kullananlara gidiş geliş kuralları hatırlatıldı.

Trafik güvenliğinin sağlanması ve gidiş geliş kazalarının önlenmesi amacıyla görev alanına giren eksiksiz yollarda değişik zamanda denetimlere bitmeme edileceği bildirildi.

Camiler ve Kült Görevlileri Haftası

Kavak’ta Camiler ve Ilmek Görevlileri Haftası dolayısıyla kahvaltı programı düzenlendi.

Bire Bir restoranda planlı programa, Kavak Kaymakamı Faruk Atar, Belediye Reisi İbrahim Sarıcaoğlu, Müftü Yakup Şev, müftülük çalışanları, zahmetli diyanet görevlileri ve davetliler katıldı.

Kaymakam Faruk Atar, “Camiler bir tapınma yeri olmakla birlikte toplumumuzu birleştirici özelliği ile insanın maneviyatını güçlendiren, maneviyat veren yerlerdir. Sosyete kendisine birbirimize sıkı bağlanmanın, benzeri arada kenetlenmenin genişlik koca kaynağı olan camilerimizde hizmet veren ilmek görevlilerimiz, aydınlatıcı, uzlaştırıcı, bütünleştirici fariza anlaşışıyla dini konularda halkı aydınlatırken, toplumsal sorunlara üstelik çözüm arayan, mürtefi aynı vazifeyi namına getirerek topluluk hayatında kebir tıpkısı görev üstelenmişlerdir.” dedi.

Atar, kült görevlilerinin haftasını kutladı.

Bafra Belediyesinden ücretsiz metin yaşam etkinlikleri

Bafra Belediyesi, ücretsiz mıhlı hayat etkinliklerine bu sene dahi devam ediyor.

Henüz önceki hayata geçirilen ve yavaş demet gören Zinde Hayat Etkinliği için dolay kayıtlar başladı.

Dosdoğru Dirim Etkinliğinden ihata etmek talip kadınların Bafra Belediyesi Spor Müdürlüğü İrtibat Bürosu’na başvurmaları ehliyetli olacak.

Etkinliğe katılan kadınlar hevesli eğitmenler eşliğinde step, aerobik ve plates derslerinden ücretsiz yararlanabilecek.

Belediye Başkanı Hamit Kılıç, “Elan ilk hayata geçirdiğimiz ve özen çekici boyutta bağlam gören Zinde Hayat Etkinliğimizi bu yıl bile ücretsiz kendisine Bafralı kadınlarımızın hizmetine sunuyoruz. Spor Müdürlüğümüz bu konudaki tekmil hazırlıklarını tamamladı. Sağlıklı Dirim Etkinliğimizin karı kardeşlerimize metin yaşam üzerine mefret benzeri alternatif oluşturacağına inanıyorum.” dedi.

Share: