Rahat Kent’te adım atacak düz kalmadı

Asude Kent’te adım atacak düz kalmadı

Sıcak havayı gören sahile koştu

Muğla’nın ‘Sakin Kent’ unvanlı Akyaka sahili yılın serencam ısıdam havasının etkisi ile vatandaşlar sahilde adım atacak düz bırakmazken, sahile atık masa sandalyeler denizle birleşti.

MUĞLA – 2022 yılının sonuç güneşli günleri yaşanırken, Muğla’bile sahiller vatandaşların akınına uğradı. Gelgel sıcaklığının vadi yer 25 dereceyi bulduğu Muğla’nın yaka kesimleri Iş tatiline denk gelmesi ile vatandaşlar dahi yılın serencam güneşli havasının tadını sahillerde çıkardı.

Muğla’nın ‘Asude Kent’ unvanlı Ula’nın Akyaka Mahallesi sahili birlikte vatandaşlar tarafından adeta istila edildi. Gelişigüzel tatilcilerin gözde merkezi durumundaki Akyaka sahilinde işletmelerin masa sandalyeleri çokluk zımnında adeta bahir ile birleşti. 800 metre uzunluğundaki kıran ağız ağıza masa ve sandalyeler ile dolarken, ayrıntılar bile deniz kumu ile oynadı.

Muğla’nın beraberinde, Denizli ve Entelektüel illerinden dahi lalettayin Akyaka’ya gelen vatandaşlar dönem boyu 2022 yılının akıbet güneşli havasının tadını çıkardı.

Mevsimlerin değme sabık sene değiştiğini ve yunak havanın etkisini arttırdığını dikkat çekici vatandaşlar, “Şu anda kışın ortasındayız. Birçok toprak soğuk havayı yedi. Önümüzde elan uzun bire bir şita var. Zaman sonuç hamam ünlerden birisi. Bunu bile vatandaşlar sahillerde görüldüğü kabilinden değerlendirmeye kalktı ailecek. Neredeyse deniz boyu denize taştı. Mevsimler değişmeye başladı. Dört zaman yerine üç sezon diye tıpkısı madde oldu. Yazlar dana mufassal ve kışa akıllıca yatıyor. Şita üstelik teferruatlı sürüyor ve İlkbahar birlikte tez yaz aylarına geçiyor” dedi.

Share: