Nazır Soylu: “Gabar bölgesini 2023’te Cumhuriyetin ikinci asrına önceden arı sili yapacağız”

Bakan Aristokrat: “Gabar bölgesini 2023’te Cumhuriyetin ikinci asrına önceden tertemiz yapacağız”

“Şehitlerimizin intikamını alıyoruz, bize çok çektirdiler”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ‘Karşı Karşıya 100 Çevrim’ programı kapsamında Silivri’bile ziyaretlerde bulundu

İSTANBUL – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Tığ şehitlerimizin intikamını alıyoruz. Bize çok çektirdiler, bu ülkenin gücünü çokça zayıflatmaya çalıştılar. Amerika’yı arkalarına aldılar, Avrupa’yı arkalarına aldılar ve bu ülkeyi bölmeye parçalamaya çalıştılar. Tanrı bize baht edecek Gabar bölgesini 2023’te Cumhuriyetin ikinci asrına önceden arı sili yapacağız” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı aracılığıyla düzenlenen “Yüz Yüze 100 Devir” programı çerçevesinde Silivri’de SELIM Öğür İlçe Başkanlığını ve belediyeli ziyaret etti, vatandaşlarla aynı araya geldi. Ortaköy Mahallesi’nde konuşan Nazır Aristokrat, ” Türkiye’dahi kısaca 2 buçuk, 3 yıldır afetler sıkışık geldi. Afetten afete koştuk, terörle mücadeleden terörle mücadeleye koştuk, yangından yangına koştuk. Amma arkamızdan bire bir yegâne ‘Nerede bu çap?’ diyen bire bir can bırakmadık. İşini kaybeden yüzlerce kişinin işlerini bir kısmını devletten tıpkısı kısmını bağışlardan topladığımız paralarla, yeniden hareket kurmaları amacıyla destekte bulunduk. Gücümüzün yettiği büyüklüğünde herkese elimizi uzattık amma ‘nerede bu kerem’ dedirtmedik” dedi.

Vekil Aristokrat, vatandaşlarla sohbet ettikten bilahare Gazitepe Mahallesi’ne geçti. Bire Bir kıraathanede vatandaşlarla tıpkı araya mevrut Vekil Soylu, ” Macaristan’üstelik Soros Fırka kurdurdu. Altı partiyi bire bir araya getirdiler ve iki balaban şehrin belediye başkanlarından birisini namzet gösterdiler, sonrasında ise Macaristan Başbakanı Orban, hepsini ezdi geçti. Şimdi Amerika’dan binlerce kilometre öteden ülkelere hikaye biçerek, burada büyükelçilerle görüşerek bu amal çözülmez. Buradan Kılıçdaroğlu’na şurası da söylemek istiyorum; Kılıçdaroğlu ferda bu büyükelçiye gönderdiğin adamının büyükelçiyle konuşması aynı kaset yerine, bu ülkenin ayrımsız vatandaşı marifetiyle savcılığa yansıtma yerine giderse hangi yaparsın? Büyükelçinin verdiği talimatlar senin partiye ve gayrı partilere giderse hangi yaparsın? Kasetlerde, partileri elbet sustururuz, anayasayı lacerem değiştiririz, seçimin ilkini hangi ahit yapar özge seçimi ne devir yaparız, hele bu LGBT üzerine bu milletin düşüncesini elbette değiştiririz, bunların kâffesi tıpkısı kasette vatandaşın biri getirirse sen ne yaparsın? Bu ülke ne mandayı kabul etti ne üstelik sömürgeyi bu ülke bunların hiçbirini kabul etmez” dedi.

Icra Vekili Soylu, “Temas özdek istismar ediliyor. Zaman Eskişehir’dahi başkaları ellerinde kılıçlarla geziyorlar diye niteleyerek benzeri fon imdi ortaya. Buyuru verdik konu araştırıldı mevrut bilgiye göre, Eskişehir’da tıpkısı film çekiminde müteharrik, bizim ülkenin çocukları olan ve ellerinde da taklit kılıçlarla bir yerden eksantrik ayrımsız yere gidiyorlar. Sosyal medyadaki ego ona sorumluluk galerisi diyorum, vebal galerisinde hızla Suriyeliler kılıçlarla bu arada çıkmaz ortasında geziyorlar diye dolma fen yapıyorlar. Bunun ufağı büyüğü yoktur bu tıpkı zihniyettir ve biz bu zihniyeti alt etmek durumundayız” dedi.

Daha sonra Misyon Mumcu Meydanı’nda vatandaşlarla ayrımsız araya mevrut Nazır Aristokrat, ” Mersin, Hatay, Osmaniye, Adana ve Adıyaman’ı süresince bulunduran Amanos Dağları’ndan teröristleri temizledik. Senelerce Karadeniz’birlikte Karadeniz insanını ürküten ve tehlikeli, Muazzez evladımızın ve astsubayımızın katline sebep olan teröristleri Karadeniz’den temizledik. Erzurum bölgesini teröristlerden temizledik. en son İran’ın yanı başında bulunan ve buraya sınırdan girilmesi haddinden fazla niteliksiz olan Tendürek bölgesini temizledik, tertemiz kuzuluk getirdik. Tığ şehitlerimizin intikamını alıyoruz. Bize çokça çektirdiler, bu ülkenin gücünü haddinden fazla zayıflatmaya çalıştılar, Amerika’yı arkalarına aldılar, Avrupa’yı arkalarına aldılar ve bu ülkeyi bölmeye parçalamaya çalıştılar. Tanrı bize kader edecek Gabar bölgesini 2023’te Cumhuriyetin ikinci asrına önceden tertemiz yapacağız. Türkiye’yi arı sili yapacağız” ifadelerini kullandı.Share: