Marmara Bölgesi’nde şule mevsim normallerinin 4 ila 9 aşama altına düşecek

Marmara Bölgesi’nde yarından itibaren albeni sıcaklığının yağışlarla düşmesi ve hafta süresince zaman normallerinin 4 ila 9 mertebe altında seyretmesi bekleniyor.

Meteoroloji 1. Havza Müdürlüğü İstanbul Bölge Anlayış ve Er Ihtar Merkezinden yapılan açıklamaya bakarak, serencam günlerde albeni sıcaklığının sezon normallerinin 6 ila 10 kademe üstünde olduğu bölgede, 19 Ilkgüz’den itibaren çekicilik sıcaklığının kademeli namına düşeceği öngörülüyor.

Hava sıcaklığının hafta ortasından itibaren yağışlarla hissedilir derecede azalacağı ve mevsim normallerinin altına gerileyeceği oranlama ediliyor.

Salı ve çarşamba günleri Sakarya çevresinde, perşembe günü ise kesim genelinde yerli adına görülecek bora şeklindeki yağışların, cuma ve cumartesi günleri ise bölgenin doğusunda aralıklarla devam etmesi bekleniyor.

Serin ve yağışlı havanın önümüzdeki hafta başına kadar canlı olacağı, gelgel sıcaklığının zaman normallerinin 4 ila 9 etap altında seyredeceği tahmin ediliyor.

Ani yalın değişimleri ve kuvvetli meteorolojik hadiselerle ilişik Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yayınlayacağı albeni tahmin raporları ve meteorolojik uyarıların dikkatle strateji edilmesi ehemmiyet arz ediyor.

Toprak illerinde bu hafta muhtemel günün bildirme erdemli hava sıcaklıkları 19 Eylül Pazartesi ve 23 Ilkgüz Cuma günleri üzere şu şekilde: “İstanbul 24-18, Edirne 25-21, Kırklareli 24-20, Tekirdağ 25-22, Kocaeli 29-20, Sakarya 25-19, Yalova 24-16.”

Share: