Kocaispir: “Yaptığımız işlerde genişlik büyük paydaşımız basın mensupları”

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, 10 Aile Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle matbuat mensupları onuruna akşam yemeği verdi. Tahminî 200 kişinin katılımıyla gerçekleşen programda Komutan Kocaispir, “Yaptığımız işlerde sunu büyük paydaşımız matbuat mensupları” dedi.

Her sene olduğu kabilinden bu yılda 10 Karı Çalışan Gazeteciler Haset’nde Adana’daki matbuat mensuplarını unutmayan Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, gazeteciler onuruna akşam ezanı yemeği düzenledi.

Yüreğir Belediyesi Hayme Esas Kına Konağı’nda gerçekleştirilen yemeğe Başbuğ Kocaispir ilkin doğmak amacıyla, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Adana Bölge Müdürü Uca İmran Turgut, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, TSYD Adana Idarehane Başkanı Semih Hoşfikirer, AGSYD Adana Bölüm Başkanı Mustafa Gri ile yapıt hayatına bitmeme eden yerel gazete, monitör, radyo, genel ağ sitesi ve ulusal bilim ajansları çalışanları katıldı.

Yemeğin arkası sıra yaptığı konuşmada basın mensuplarının gününü kutlayan Başbuğ Kocaispir, “Kitleler arası iletişimin en kıpırdak kanallarından biri olan gazetecilik, toplumun gerçekleri öğrenmesi ve düşüncelerini duyurmasının yer aktif aracıdır. Yasama yürütme ve yargının ardından demokrasilerin dördüncü gücü olan iletişim araçları, ümranlı ve gelişmekte olan ülkelerde içtimai akort üzere tıpkısı abra mekanizması kendisine çalışmakta, toplumun gerçeklere ulaşmasında adeta bire bir deniz feneri görevi görmektedir. Biz bile asetat, hesap verebilir ayrımsız dümen anlayışıyla kamuoyunun makul bilgilendirmenizin önünü ayırmak amacıyla çalışıyoruz. Yaptığımız işlerde genişlik şişman paydaşımız basın mensuplarıdır, sizlersiniz. Siz değerli matbuat emekçilerinin hak ettikleri koşullarda mesleklerini yürütme etmelerini istekle diliyor, 10 Familya Çalışan Gazeteciler Günü’nüzü kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir ise konuşmasında, “Bugün Yüreğir Şehremaneti Başkanımızın hususi misafiriyiz. Böyle ayrımsız günde bizleri burada ağırladığı, değme ahit bizlerin yanı sıra kayran aldığı için Sayın Başkanımıza teşekkür ediyorum. Hepinizin etkin gazeteciler gününü kutluyor, saygılar sunuyorum” dedi. – ADANA

Share: