Kocaeli evcil haberleri: Add Kocaeli Şubesi’nden Yırtıkça Ünal Karşı Yansıtma

SEFAHAT GARDİYANOĞLU

Atatürkçü Beyin Derneği (ADD) Kocaeli Şubesi, Harf Devrimi ile ilişkin sözleri zımnında AKP Grup Başkanvekili Dirayetli Ünal karşı yanlışlık duyurusunda bulundu. Yazıhane Başkanı Taylan Bingöl, “Kankızıl Ünal’ın sözleri, aynı anlatım özgürlüğü değil, Anayasa’mızın değiştirilemez maddelerine alın aynı suçtur. Ayrımsız zamanda çıkarmaya erkli oldukları dezenformasyon yasası kapsamında da suçtur, çünkü dalavere bilgidir. Nedeniyle Cumhuriyet Altını savcılarını göreve çağırma ediyoruz” dedi.

Yordamlı Ünal, Kahramanmaraş 8. Arsıulusal Pusula ve Firez Fuarı’nda planlı konferansta, “Tarihteki yeryüzü sert kültürel kıvrılma Türkiye’de yaşanmıştır. Bilfarz Fransız Devrimi, herhangi bir şeyi yıkmıştır amma lügate dokunmamıştır. Tekrar bildirme anif devrimlerden ayrımsız tanesi, Mao’nun Çin firez devrimidir, lügate dokunmamıştır. Amma maalesef bir firez devrimi olarak Cumhuriyet Altını, bizim lügatimizi, alfabemizi, dilimizi, hasılı bilcümle düşünme setlerimizi yok etmiştir” demişti.

ADD Kocaeli Şubesi Başkanı Taylan Bingöl ve cemiyet üyeleri, bu sözleri dolayısıyla zaman Ateş Parçası Ünal için Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Cürüm duyurusunun peşi sıra adliye önünde açıklama özne Bingöl, şunları söyledi:

“Cumhuriyet Altını karşıtı ve Türkçe düşmanlığını itiraf fail AKP’li Uz Ünal, 20 yıldır Cumhuriyet’imiz yardımıyla iktidar olan AKP hükümetinin grup başkanvekilidir. Birlikte Cumhuriyet Altını ve Türki düşmanlığını itiraf etmek için seçtiği kütle, Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyet’i can ettiği Türk gençleridir. Cumhuriyet Altını’in Kod Devrimi, Anahtar Devrimi ve tavazzuh mücadelesi, bilimi ve eğitimi tıpkı azınlığın ayrıcalığı olmaktan çıkartıp mecmu millete kazandırmıştır. Bu devrimlerle millet bilincini kazandık, emperyalizmin herhangi bir çeşit saldırısını defettik. Cumhuriyet Altını’imize alın içeriden ve dışarıdan gelecek kül saldırılara alın da tekrar bu devrimlere sımsıkı tutunacağız. Hepimizin bildiği amacıyla anti Kemalist alın devrimci ufuk lüzum memurları ile gerek valileri ile gerekse Türkiye Balaban Budun Meclisi’mizdeki uzantıları ile seçme seferinde toplumumuzun nabzını ölçmek amacıyla tıpkı cümleler kuruyor.

MAHİR ÜNAL’IN SÖZLERİ, BİR İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ DEĞİL, ANAYASA’MIZIN DEĞİŞTİRİLEMEZ MADDELERİNE KARŞI BİR SUÇTUR”

Kocaeli Valisi örneğinde gördüğümüz kadar, bu girişimlerin sonucu çabucak U dönüşüdür. Bu dönüşlerde genişlik şişman behre ise zaman burada toplanan siz altın vatanseverlerin korkmaksızın kararlı ve kurumlu duruşudur. Yargının ülkemizde geldiği nevmit kapsam tabiatıyla bizleri kaygılandırıyor ancak Cumhuriyet Altını’imize cebin işlenen suçların bildirme azından günümüzde pusat altına alınması, baştan düz yazı edilecek olan Atatürk Türkiye’sinde büyük ehemmiyet kazanmaktadır. AKP Takım Başkanvekili Maharetli Ünal’ın sözleri, ayrımsız ifade özgürlüğü değil, Anayasa’mızın değiştirilemez maddelerine alın ayrımsız suçtur. Bire Bir zamanda çıkarmaya nüfuzlu oldukları dezenformasyon yasası kapsamında dahi suçtur, zira dalavere bilgidir. Nedeniyle Cumhuriyet savcılarını göreve davet ediyoruz.”

Share: