Kişmiri yollarında genişlik

Kişmiri yollarının imal, hizmet ve tamirat çalışmaları sürdürülen kesimlerinde ağırbaşlı gidilmesi, trafik bel ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün nöbet durumu bültenine bakarak, Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Savaştepe Otoyolu Projesi Malkara-Çanakkale (1915 Çanakkale Köprüsü dahil) Kesimi Otoyolu’nun Gelibolu Güney- Lapseki kavşakları 1-3. kilometrelerinde, 1915 Çanakkale Köprüsü ve yaklaşım viyadüklerindeki bakım ve tamir çalışması sebebiyle her iki yönde sağ abdestbozan ve dernekevi kendisine sol şerit trafiğe kapatılıyor.

İzmir- Çeşme Otoyolu’nun İzmir istikameti Urla- Güzelbahçe kavşakları 4-5. kilometrelerinde sıhhatli abdestbozan açkı trafiğine kapatıldı. Bu nedenle ulaşım sol mutedil şeritten sağlanıyor.

Eceabat-Gelibolu yolunun 54-56. kilometrelerinde Çanakkale Köprüsü’ndeki banyo onarım çalışmaları nedeniyle muvasala Tekirdağ yönünden gidiş-geliş şeklinde gerçekleştiriliyor.

Ankara Belde Otoyolu ayrımı-Ankara- Kırıkkale yolunun 25-27. kilometrelerinde yapım çalışmaları nedeniyle Ankara-Kırıkkale ve Kırıkkale-Ankara istikametlerinde abdestbozan daraltması yapılarak muvasala ikişer şeritten kontrollü sürdürülüyor.

Selçuk-Şürekâ- Aydın yolunun 27-41. kilometrelerinin heterojen kesimlerinde yapım, bakım ve tamir, Aydıncık-Silifke yolunun 54-57. kilometrelerinde (Taşucu-Boğsak mevkilerinde) hizmet çalışmaları sebebiyle bu bölgelerede muvasala kontrollü gerçekleştiriliyor.

Turhal-Zile-Aydıncık yolunun 32-33. ve Beyşehir- Isparta yolunun 25-44. kilometrelerinde yapım çalışmaları devam ettiğinden bahis konusu kesimlerde ulaşıma kontrollü izin veriliyor.

Karabük- Eskipazar yolunun 0-1. kilometrelerinde kavşak aranjman çalışmaları dolayısıyla muvasala bölünmüş yolun ayrımsız bölümünden iki yönlü sağlanıyor.

Tirebolu- Doğankent yolunun 2-20. kilometrelerinin heterojen yerlerinde yapılan kat şevi sililik çalışması nedeniyle bu antant bodur sürelerle trafiğe kapatılıyor, erişim bir tane şeritten kontrollü sürdürülüyor.

Share: