Kış yaklaştığını hissettiriyor! Hava Bilgisi 4 havza üzere bora ve sıkıntı uyarısı yaptı

Hava Bilgisi Genel Müdürlüğü aracılığıyla yapılan sonuç değerlendirmelere göre ülkemiz genelinin parçalı düzlük düzlük çokça bulutlanmış, Şark Akdeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Gün Doğusu Anadolu’nun kuzeydoğusu, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Niğde, Kayseri, Artvin, Muş, Bitlis, Van, Diyarbakır ve Siirt çevreleri ile Kırklareli’nin lep, Balıkesir’in kuzey kesimlerinin domestik görünmek için sağanak ve meydan düz gök ses boğanak yağışlı geçeceği hesap pusulası ediliyor.

Hava sıcaklığında kebir tıpkı değişiklik olmayacağı, alelumum sezon normalleri civarında seyredeceği tutum ediliyor. Rüzgarın genellikle yıldız ve kuzeydoğu yönlerden belli belirsiz, arada bir ölçülü kuvvette, Marmara, Ege ve Batı Akdeniz’in iç kesimlerinde kuvvetli, Marmara ve Kuzey Ege’de arada bir güdük kesiksiz sıkıntı (40-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ RÜZGARA DİKKAT

Rüzgarın Marmara ve Ege bölgeleri ile Gün Batısı Akdeniz’in çöz kesimlerinde kuvvetli, Marmara ve Şimal Ege’de bazen bodur sürekli sıkıntı (40-70 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara alın müdebbir ve tetik olunması gerekmektedir.

İLLERE GÖRE ÇEKICILIK DURUMU

İSTANBUL: 20°C Modüler ve haddinden fazla bulutlanmış, fasılalı bora yağışlı

ANKARA: 18°C Modüler bulutlanmış

İZMİR: 26°C Parçalı ve az bulutlu

ADANA: 30°C Parçalı ve çokça bulutlu, gün ortası saatlerinde iç kesimleri ile akşam saatlerinden sonraları il geneli bora ve asuman patırtılı sağanak yağışlı

ZONGULDAK: 18°C Modüler ve çokça bulutlu

TRABZON: 21°C Modüler ve haddinden fazla bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

ERZURUM: 17°C Modüler ve haddinden fazla bulutlu, öğle saatlerinden bilahare boğanak yağışlı

DİYARBAKIR: 26°C Parçalı vadi vadi çokça bulutlu, gün ortası saatlerinden sonradan boğanak ve gök curcunalı boğanak yağışlı

Share: