Kırıkkale’den gücük bodur

Kırıkkale’nin Bahşılı ilçesinde mahallelere ısıdam asfalt serme çalışmaları başladı.

Atadönmez Mahallesi’ndeki çalışmaları inceleyen Belediye Başkanı Recep Utku Uğurlu, AA muhabirine, belediye kendisine yürüttükleri ülfet ve çalışmaların arkası sıra ısıdam asfalt realizasyon ettiklerini söyledi.

İlçedeki donuk bölgelere ısıdam asfalt sermeye başladıklarını anlatan Uğurlu, “Kısaca 2 bin 300 metrekarelik tıpkı alanda hamam asfalt çalışmasını başlatmış bulunuyoruz. Daha evvel kilit parke döşenen ve kapalı olan alanlarda iş yapıyoruz. Buradaki parke taşı taşlarını kaldırıp gerekseme olan başka yerlerde kullanıyoruz. Bu alanlara bile ısıdam asfalt seriyoruz. İlçemizin iç yollarında bu çalışmalarımız devam edecek. Yunak asfalt temini konusunda Milletvekilimiz Ramazan Duygusal, İl Başkanımız Mustafa Kaplan ve bindi olan herkese teşekkürname ediyoruz.” diyerek konuştu.

Yahşihan ilçesinde kantin denetimi

Yahşihan Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Polis Müdürlüğü ekiplerince okul kantinlerinde hijyen ve mıhlı besin satışı denetimi gerçekleştirildi.

Yeni terbiye yılının başlamasıyla zabıta ekipleri, ilçedeki önceki, ölçülü ve ortaöğretim düzeyindeki okullarda bulunan kantinlerdeki denetimlerde alelhusus hijyen konusuna öncelik veriyor.

Kantin işletmecilerini zararlı mahsulat satmamaları konusunda uyarıcı ekipler, çocukların sağlığını gözdağı edebilecek merdiven altı, menşei belirsiz ya da tarihi önceki yayın satışı olup olmadığı arama etti.

Denetimlerde, eksiği olan kantin işletmecileri uyarılarak, eksiklerini gidermeleri için süre verildi.

Share: