Kayseri Büyükşehir Belediyesinin “”Çokbilmiş Kent” yatırımları hayatı kolaylaştırıyor

Kayseri Büyükşehir Belediye Reisi Memduh Büyükkılıç, “Aptal Şehir” uygulamalarıyla vatandaşların işini kolaylaştırdıklarını bildirdi.

Büyükkılıç yazılı açıklamasında, atak çalışmalar ile Kayseri’ye kazanımlar sağlandığını vurgulayarak, Büyükşehir Belediyesi Spor YEMEK ve KAYMEK tesislerinde 24 yüzme havuzunda havuz suyu uzaktan kontrol ve izleme cihazı ve UV cihazı ile havuzların arama edilip halkla paylaşıldığını kaydetti.

Büyükkılıç, “Çokbilmiş Kent Kayseri” projesindeki Uzaktan İzleme Merkezi (UZİMER) ile Büyükşehir Belediyesine ait bulaşan, zir ve dip geçitlerinin, modül ve tramvay duraklarındaki yürüyen merdivenler ve asansörlerin tek merkezden izlenebildiğini belirtti.

“tv.kayseri.bel.tr” adresinde şehrin ayrımlı noktalarından dünyaya naklen yayın fail 83 kameranın bakım verdiğini kaydeden Büyükkılıç, “kayserikariyer.com”un bile hareket arayan ile işvereni, stajyer ile firmayı buluşturan kariyer platformu olduğunu vurguladı.

Turizm portalı “kayseri.com.tr” adresinde kentin turistik yerleri ve lezzetlerinin düz aldığını aktaran Büyükkılıç, Beyinli Kent Kayseri Atak Uygulaması’nın 250 bin akıllı cihazda kullanıldığını, bu kapsamda Lokantacılar ve Pastacılar Odası ile yapılan tören düzeni ile odaya kayıtlı iş yerlerine sistemde pusat ağırbaşlılık üretimi yapıldığını vurguladı.

Kapı numaralarının QR kodluya dönüştürüldüğünü, okutulan kodlar yardımıyla binaya dayalı vukuf alınabildiğini da belirten Büyükkılıç, şunları kaydetti:

“Mekansal Bulunak Taşıt Sistemi (MAKS) projesi kapsamında Akkışla, Felahiye, Bünyan, Develi ve Tomarza ilçelerindeki binalara QR kodlu konu numarası levhası yapıldı. Vatandaşlar, akil telefonla okutulacak QR harf sebebiyle adresi, bina mezuniyet belgesi ve yapı kullanma cevaz belgesindeki itmam adeti gibi bilgilere ulaşım sağlıyor.”

Share: