Kaynak Karşıyaka Başantrenörü Beyin Sarıca, mevsim öncesi hazırlıklarını değerlendirdi Açıklaması

Basket Süper Ligi ekiplerinden Pınar Karşıyaka’nın başantrenörü Içtihat Sarıca, “Zaman ortasına geldiğimizde çokça elan mütekâmil ve elan bol oynayan tıpkısı Bulak Karşıyaka olacak.” dedi.

Sarıca, yaptığı açıklamada, geride artan 3 senede Avrupa’de birer bitiş ve yarı final oynadıklarını, bu 3 yıllık periyottan bilahare biraz şartların de getirdiği mecburi aynı değişim yaşadıklarını belirtti.

Sezona 11 kullanılmamış oyuncuyla başlayacaklarını bildiren Sarıca, şöyle konuştu:

“Ali Ağabey Sulh ve Berkan Durmaz dışındaki hep oyuncularımız yenilendi. Yeni kadronun avantajları ve dezavantajları var. Kullanılmamış kadromuzda çok görmüş geçirmiş oyuncularımız olduğu büyüklüğünde başarıya aç, önü zahir, ilerleyebilecek, potansiyelini arttıracak oyuncularımız de bulunuyor. Yeni oluşturduğumuz kadronun süreye ihtiyacı olduğu aşikar. Baktığımızda henüz Delgado ile ayrımsız egzersiz yapabildik ve sezonun başlamasına 10 gün kabilinden gelişmemiş bir süre kaldı. Zımnında ayrımsız çıngı zamana ihtiyacımız olacak.”

Sarıca, Türkiye liginde el tıpkısı fikstürlerinin olduğunu, ligin önceki devresinde alelhusus deplasmandaki maçların çok gösterişli geçeceğini belirterek, “Amma müsabık aynı takımımız ve dahi ferdî anlamda kalburüstü, yetenekleri olan aynı aktör grubuna sahibiz, bunu dahi takım ruhuyla harmanlamamız gerekiyor ve bu takım yolda büyüyecek ve güçlenecektir.” diye konuştu.

Şu esas kadar oynadıkları tedbir karşılaşmalarından kıvançlı olduğunu aktaran Sarıca, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu kadar yıpranmamış tıpkısı aktör grubunun birbiriyle uyumu pespaye benim amacıyla iyiydi ve antrparantez bu dönemde bu kadarını beklemiyordum. Kırıcı oynadığımız zamanlar, çok bereketli oynadığımız zamanlar oldu ama çalıştığımız şeylerin çoğunu yapabildik. Tabi kâh alışkanlıklar var, bu alışkanlıkları kendi istediğimiz sistemin ortamında kaldırmak istiyoruz. Bu bağlamda ferda başlayacak Pınar Cup’taki 2 mefret rakip karşısında eksiklerimizi sunu örgen indirmeye çalışacağız. Son yerine takıma yıpranmamış katılan Delgado’yu aynı zaman geçmiş topluluk içine katmamız gerekiyor. Milli takımdan eskimemiş geldi, bizim sistemimize uzlaşma sağlaması, defans ve hücumdaki oyunları öğrenebilmesi için antlaşma geçişsiz.”

Sarıca, Basketbol Süper Ligi ve FIBA Şampiyonlar Ligi maçlarının art arda başlayacağını hatırlatarak, “Zaman ortasına geldiğimizde haddinden fazla daha yetişkin ve daha gür oynayan bire bir Pınar Karşıyaka olacak. Bu sezonda dahi cenkçi, mücadele gücü faziletli tıpkısı mızıka olacağımız muhtemelen fakat ayrıksı kısımları ongun yapabilmek amacıyla zamana ihtiyacımız olacak. Ekibimizde çok de hususi oyuncular var. Bence kıytırık çarkıt dönemlerde böke olduğumuz yıllardaki üzere takiben koşulacak oyuncular var.” değerlendirmesini yaptı.

Share: