Karanlıkdere Kanyonu, tabii güzelliğiyle dağcıların rotasında

Erzurum’un Şenkaya ilçesi sınırındaki natürel güzelliğe erbap Karanlıkdere Kanyonu, dağcıların tutum ve tırmanış rotaları ortada bulunuyor.

Türkiye Dağcılık Federasyonu’nun (TDF) Kars ve Ardahan’daki üyelerinden oluşan 10 nefis kadro, yoğun ve etraflı vadiler, mağaralar ve kayalıkların bulunduğu vadide huy yürüyüşü yaptı.

Sonbahar renklerine bürünen vadide doğayla bağırsak içe iyice ilk kânun geçiren dağcılar, etkinliği 10 kilometre yürüyüşle tamamladı.

Federasyonun Ardahan Temsilcisi Muhammed Sebep, AA muhabirine, Karanlıkdere Kanyonu’nun domuzuna doğasını yakından kısaltmak amacıyla aktiflik düzenlediklerini söyledi.

Kanyonun mefret ayrımsız yolculuk yeri olduğunu, bu nedenle başkalarının da bölgeyi görmesini istediklerini rapor eden Yıldırım, “Amacımız bu ve aynı yerleri keşfederek bölgemizin tanıtımını tedarik etmek. Buraya daha çok vatandaşın gelmesini ve bu eşsiz katıksız güzellikleri kendilerinin üstelik yaşamasını istiyoruz. Bu temennilerle Karanlıkdere Kanyonu’na bütün vatandaşlarımızı bekliyoruz.” dedi.

Share: