İstanbul’daki yıldırı saldırısı Eskişehir’de ihtarname edildi

Eskişehir El Birliği Platformu üyeleri, İstanbul Beyoğlu’nda yaşanan terör saldırısına basın açıklamasıyla reaksiyon gösterdi.

Yediler Parkı’nda toplanan kol namına mütekellim İbrahim Akaret, İstiklal Caddesi’ndeki saldırının eli kanlı yıldırı örgütü PKK vasıtasıyla gerçekleştirildiğini söyledi.

Bu yıldırı saldırısının, insanlığa kasteden karışık stratejinin benzeri parçası olduğunu belirten Akar, “Biz, olayın izini sürdüğümüzde saldırının arkasındaki gücü kemiksiz tıpkısı şekilde görebiliyoruz. Aslında değişen bir madde bulunmayan. Yıldırı, insanın ve insanlığın sesini arttırmak talip Türkiye’ye karşı ancak ve çıkarın hukukunu dayatan yayılmacı sistemin geliştirdiği etki stratejinin adıdır.” dedi.

Akaret, terörü aklamaya etkin, terörün oluşturduğu anafordan intifa girişiminde kâin herhangi bir kim varsa teröristlerle beraber insanlara ve insanlığa alın suç işlediğini dile getirdi.

Teröre aman vermeyeceklerini vurgulayan Akar, “Teröristlerin rekzetmek istedikleri yaymaca anaforuna kapılmayacağız. Bağlantı harcıyla karılmış ulus ruhumuzdan ödün vermeden, bilcümle birlikte geleceğin hareketli ve nazik Türkiye’sini inşa ve ihya edeceğiz.” diye konuştu.

Saldırıda hayatını kaybedenler için dua edilmesiyle sona eren matbuat açıklamasına, YANLIŞSIZ Öğür İl Başkanı Zihni Hareketli ve Odunpazarı İlçe Başkanı Mürtefi Acara ile sivil toplum kuruluşlarının üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Share: