Hem çobanlık yapıyor hem üstelik hayali üzere ibret çalışıyor

– Hem çobanlık yapıyor hem birlikte hayali üzere ibret çalışıyor

YOZGAT – Yozgat’ta geçimini hayvancılıkla sağlayıcı ve ailesine yardımcı olmak için ekol çıkışı ile hafta sonları çobanlık yapan 14 yaşındaki Mustafa Küçükerdoğan, hayalindeki öğretmenlik mesleğine duyulmak üzere efsanevi otlatırken ibret çalışıyor.

Yozgat’ın Sorgun ilçesine sadık Araplı kasabasında ruhlu lise nitelikli öğrencisi Mustafa Küçükerdoğan, okul çıkışı ve hafta sonları zamanının iri benzeri bölümünü hayvan otlatarak, geçimlerini hayvancılıkla sağlayıcı ailesine apotr oluyor. Çokça sevdiği öğretmenlik mesleğine duyulmak amacıyla hayvan otlatırken ibret kitaplarını da yanından ayırmayan Küçükerdoğan, hayvanları güttüğü tepelerde fırsat buldukça ibret çalışarak zamanını geçiriyor.

“Yegâne hayalim sarıklı atılmak”

Yaşıtları üzere ibret dışı eskiden baziçe ibnelik etmek namına hayvancılıkla uğraşarak ailesine koruyucu olmayı yeğleme ettiğini belirten Küçükerdoğan, “Lise birinci sınıf öğrencisiyim. Hafta sonu ve yaz tatilimi çobanlık yaparak geçiriyorum, bu zamanlarda vesile buldukça öğüt çalışarak değerlendiriyorum. Sabah 08.00’da yola çıkıyorum ve 10 kilometre defa yürüyorum. Ailemle birlikte ekincilik ve hayvancılıkla uğraşıyorum. Hayvancılık print tıpkı çığır ayrımsız o büyüklüğünde bile isteyerek yapıyorum. Eğitim konusunda hayallerim var, tek hayalim öğretmen kalkmak ve ailemi gururlandırmak istiyorum. Bu yolda kendimi geliştirip arz efdal yerlere bereketlenmek istiyorum.” dedi.

Share: