Hatice Vuzuh o notu herkesten bihaber yazmış

Hatice Saf o notu herkesten habersiz yazmış

Adi kalbiyle depremzedelere büyük cümleler kuran 9 yaşındaki Hatice Fer:

“O notu yazarken, ego dahi çokça duygulandım”

KAYSERİ – Kayseri’deki yurtlara yerleşen depremzedelerin kullanması üzere mont yardımında kâin 9 yaşındaki Hatice Nurlu, montunun cebine koyduğu notu kimsenin haberi olmadan koydu. Hatice Vazıh Kolaklıkaya, “O notu yazarken, ego üstelik çok duygulandım” dedi.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde 9 saat arayla meydana mevrut 7.7 ve 7.6’lık depremden etkilenen vatandaşlar Kayseri’birlikte bulunan yurtlara yerleşti. Yurtta küsurat depremzedelerin kullanması üzere montunu gönderen 3. dershane öğrencisi Hatice Vuzuh Kolaklıkaya’nın, montunun cebine koyduğu notu fahri müteharrik Ceren Çelik buldu. Aşağı Hatice Vazıh’un depremzedeler için yazdığı notu okuyan Ceren Çelik gözyaşlarına hakim olamadı.

“Olgun izlerken da ağladığım olmuştu”

Montunu depremzedelerin kullanması için yurda gönderdiğini ve montun cebine depremzedeler amacıyla herkesten bilgisiz ayrımsız merhale yazdığını belirten 9 yaşındaki Hatice Aydınlık Kolaklıkaya, “Eşyaları topluyorduk.

Depremzedeler amacıyla aynı şeyler yazdım. Depremzedelere üzüldüm. Haber izlerken bile ağladığım olmuştu. O notu yazarken, ego birlikte duygulandım. Çok üzüldüm ve duygulandım. Pusula kabını ilk gördüğümde aklıma aynı tezkere beğenmek geldi bilahare içimden ne geldiyse onları yazdım. Depremzede vatandaşlarımızı çok seviyoruz. Cenabıhak onların yardımcısı olsun. Kalbimiz onlarla ve inşallah herhangi bir antlaşma dolgunca olurlar, sağlıklı olurlar” şeklinde konuştu.

“Hatice Ziyalı’la beraber ağladık”

Hatice Ziya’un çokça fert olduğunu ifade eden anne Aslıhan Kolaklıkaya de “Ben libas hazırlıyordum. Kızım tıpkı gömlek hazırlamış. O notu montun cebine koymuş. Kıytırık depremzedelerin Allah yardımcısı olsun. Rabbim bir daha kimseye böyle aynı dokunaklı yaşatmasın. Kızım çok duygusaldır ve kalbi çokça temizdir. Beraber çok üzüldük ve ağladık. Arada Bir bizim düşünemediklerimizi ayrıntılar düşünüyorlar, yaşıyorlar. Fakat alelade haddinden fazla duygulandık. Kalbimiz baştan sona onlarla. Bütün sevgimiz depremzedelerimizle kendilerinin de bunu bilmesini istiyoruz. Cenabıhak’a sevimli olsunlar” ifadelerini kullandı.

Share: