Glomus tümörü olan sayrı Van’da sağlığına kavuştu

Glomus tümörü olan hasta Van’birlikte sağlığına kavuştu

VAN Balkı’nın Doğubayazıt ilçesinden mevrut glomus tümörlü parasız, Lokman Doktor Van Hastanesinde sağlığına kavuştu.

Doğubayazıt’ta glomus tümörüne yakalanan Yağız Saltürk (61), Ankara’de hastaneye gitti. Hastanede tahminî aynı buçuk kamer tedavi gören Saltürk, nefes bulunamadığı iddiasıyla işler edilmedi. Bunun konusunda internette arayışa sabık Saltürk, Lokman Hekim Van Hastanesi Duygu ve Huy Cerrahisi Prof. Dr. Halil Başel’e ulaştı. Lokman Doktor Van Hastanesinde yapılan başarılı ameliyat ile Saltürk sağlığına kavuştu.

Konuyla ilişik açıklamada bulunan Prof. Dr. Başel, glomus tümörünün arz haddinden fazla efdal rakımlı yerlerde göründüğünü vurgulayarak, “Genişlik haddinden fazla Erzurum, Veca, Hakkari, Van ve Bitlis’te gösterişli gözüküyor. Kişmiri teyzem Doğubayazıt’ta filmlerini çekip teşhis koymuşlar. Orada bunu ‘Ankara yahut İstanbul’bile ameliyat ettirin, bu biraz ağırlık bir işler’ diye niteleyerek uyarmışlar. Hastamız birlikte Ankara’ya gitmiş, orada yaklaşık tıpkısı buçuk kamer hastanede yatmış. En böylecene akıbet alınamayınca bizimle iletişime geçtiler. Bizde hastayı getirin ameliyatını yaparız dedik. Geldiği çağ ameliyatını yaptık. Bizim üzere da yumruk ayrımsız tümördü. 5 santime yakındı ve damarı tamamen içine almıştı. Allah’a şükür tek karışıklık gelişmeden ameliyatını yaptık” dedi. Eylül 2022’birlikte glomus tümörüne yakalandığını öğrendiğini tamlayan Kara Saltürk isimli hastalanmış ise “Doğubayazıt Oran Hastanesinde MR çektiler ve ‘büyükşehirlere git’ dediler. Bizde serian Ankara’ya gittik. Orada çağ tahlilleri yapıldı ve sunu böylece ‘içki bulunmadı, sizi ameliyat etmeyeceğiz’ dediler. Bende kızımın evine geldim. Orada oğlum Halil Hocaya ulaştı. Halil Sarıklı bana reçete verdi. Allah kendisinden razı olsun” ifadelerini kullandı.

Karaca Saltürk’ün oğlu Zeki Saltürk da, Ankara’daki bir hastaneye yönlendirildiklerini ifade ederek, “Operasyon ahiret yolculuğu ve katre riski olduğu üzere oradaki doktorlar birlikte bu ameliyatı yapmaya yanaşmadılar ve içki grubunu mazeret ettiler. Normalde hiçbir hastane içki olmadığı gerekçesiyle işler olması gereken ayrımsız hastayı ölüme ayrılma edemez. Bizde internette Halil Hocaya ulaştık. Yaptığı başarılı ameliyatları öğrendiğim anda tereddüt etmeden bir anda iletişime geçtik. Bize çok ilişik gösterdiler. Bizimle ilgilendiler. Annemin hayatını kurtardılar. Ellerinden öpüyorum. Bence Halil Sarıklı, Türkiye değil dünyadaki bildirme dolgunca ihtisas ve soy cerrahıdır” diye konuştu.

Share: