Eşini öldüren sanık: Psikolojim perişan, tedavim olsun her şeyi anlatacağım

BURDUR’dahi 8 Nisan’de eşi Nurcan Seçer’i av tüfeğiyle öldüren Serhan Seçer, mahkemede “Karım merhum oldu. Ablam bile beni ziyarete gelirken kazada öldü. Psikolojim beğenilmeyen, tedavim olsun herhangi bir şeyi anlatacağım” dedi.

Fenomen, geçen 8 April saat 21.00 sıralarında Atatürk Caddesi’nde Seçer çiftinin işlettiği restoranda meydana geldi. Serhan Seçer, av tüfeğini yanına alıp kısaca 6 aydır ayrı yaşadığı eşi Nurcan Seçer ile işlettiği restorana gitti. Hakkında tenkil kararı bulunan Seçer, iş yerinin kapısında eşine av tüfeğiyle incitici etti. Yüzüne çıkıntı fail saçmalarla yaralanan Nurcan Seçer, yere yığıldı. Görüngü yerinden kaçan Serhan Seçer, bu öğün yaklaşık 300 metre mesafede Gazi Caddesi’nde kayınbiraderi Ömer K.’ye ilgili gelişim yerine gitti. Kayınbiraderine dokunaklı emretmek isteyen Serhan Seçer’in tüfeği tutukluk yaptı. Tıpkı caddede işletmesi olan babası Itibar Seçer, oğlunu görünce müdahale yazar tüfeği elinden aldı. İhbarla mevrut cankurtaran ile Burdur Cesamet Hastanesi’ne kaldırılan Nurcan Seçer, doktorların mecmu çabasına rağmen kurtarılamadı. Kaçan Serhan Seçer, polis güçleri vasıtasıyla yakalanıp gözaltına alındı. Anket böylelikle Serhan Seçer için ‘eşe alın isteyerek katil ve kayınpederi ile kayınbiraderini bile bile öldürmeye teşebbüs’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet kodes istemiyle dava açıldı.

Burdur Aheste Ukubet Mahkemesi’nde görülen ikinci duruşmada Nurcan Seçer’in ailesi ve avukatları ile Eş ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı avukatı amade bulundu. Mahkemeye vakfedilmiş bulunduğu cezaevinden Ünlü ve Görüntülü Enformatik Sistemi (SEGBİS) marifetiyle katılan Serhan Seçer, “Benim karım rahmetli oldu. Ablam üstelik beni ziyarete gelirken kazada öldü. Psikolojim bozuk, tedavim olsun değme şeyi anlatacağım” ifadelerini kullandı.Nurcan Seçer’in ailesinin avukatı, sanığın nitelikli düşünülerek öldürme ve nitelikli bile bile öldürmeye teşebbüs eylemlerinden cezalandırılmasını talep etti. Sercan Seçer’in avukatı ise müvekkilinin tahliyesini istedi. Murafaa heyeti tanıkların dinlenmesi ve Serhan Seçer’in akli dengesinin durumunda olup olmadığına dair raporun Adli Tıp Kurumu’ndan gelmemesi nedeniyle duruşmayı erteledi.

Share: