Eş Kooperatifleri projelerini Salihli’de değerlendirdi

Manisa ili ve ilçelerinde faaliyet yürüteç karı kooperatifleri kıymetlendirme toplantısı Salihli’bile yapıldı.

Salihli Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’nin karı sahipliği yaptığı derinti, Salihli Belediyesi Bizim Familya Toplumsal Tesislerinde gerçekleştirildi. Programın açılış konuşmasını yapan Salihli Karı Girişimi Istihsal ve İşletme Kooperatifi Başkanı Mısır Yasemini Ademoğlu, toplantıya katılan karı kooperatifleri üyelerine oflaz geldiniz diye niteleyerek üreten kadınları kooperatif çatısı altında buluşturan ve kendilerine seçme ant bindi olan Şehremini Anlaklı Kayda’ya tamlık üyeler yerine teşekkür etti.

Toplantıda mütekellim Şehremini Zeki Kayda, üretime katkı sağlayan kamu kadınlara emeklerinden periferi teşekkür etti. Başbuğ Kayda, “Gelişigüzel alanda liyakatli olan doğurucu kadınlarımızı, yetiştirdikleri ürünleri ve halk emeklerini değerlendirip sülale bütçelerine ulama sağlamaları amacıyla Belediyemizin üstelik kuma olduğu kooperatif çatısı altında buluşturduk. Belediyemize ait Şişeleme Fabrikasını baştan aşağı yenileyerek ortağı olduğumuz Salihli Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifine tahsis ettik. Ekincilik ve Orman Bakanlığımız marifetiyle kooperatifimize mevhibe desteği çerçevesinde birlik araba donatı ve ekipmanları verilen Kurutma Tesisimizde değerli kadınlarımız üretime başladı. Sizlerle tıpkı arada olmaktan gelgel duydum. Eksiksiz kadınlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. İyi kim varsınız” dedi. Konuşmaların ardından Salihli Eş Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Yasemin Ademoğlu ile eş kooperatifi üyeleri eliyle Başbuğ Kayda’ya desteklerinden yağlık bağış sunma edildi.

Toplantıda, Manisa yer ve kaza karı kooperatiflerinin koordinasyon halinde çalışması ve eş geliştirilebilecek projeler üstüne fikir alışverişinde bulunuldu.

Kooperatifler toplantısına, Salihli Şehremini Anlaklı Kayda, Belediye Komutan Yardımcısı Mahmut Ülker Karaoğlu, Türk Kadınlar Konseyi Derneği Manisa Şubesi kurucu Başkanı Mübeccel Kafkaslı, Salihli Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Yasemin Ademoğlu ile Manisa, MABEZ, Alaşehir, Turgutlu, Köprübaşı, Ahmetli, Sarıgöl, Soma ve Akhisar eş kooperatifleri üyeleri katıldı. – MANİSA

Share: