Eleşkirtspor Basketbol Takımı Ağrı Şampiyonu oldu

Eleşkirt’te ilk kez kurulan basketbol takımı katıldığı il şampiyonasında şampiyon namına dikkatleri üzerine çekti.

Altı kamer geçmiş ilçeye atanan basketbol antrenörü Yasin Temur, ilçede revaçta olmayan gençlerin ilgisinin bir iki olduğu basketbol branşını yaptığı mufassal kavga ve icraat sonrasında basketbol sevgisini çocuklara aşılayarak güdük sürede açılan kurslarla kız eş 85 sporcuya ulaştı. İlçe Deneyimsizlik ve Spor Müdürü Sabahattin Sunturlu’in desteklerini yarım yamalak etmediği basketbol branşı güreş, atletizm ve futboldan sonradan gençlerin bakir rabıt odağı oldu. 6 takımın katılımıyla Balkı’da 2 bin 500 şahsiyet tutkun spor salonunda yapılan U14 iklim şampiyonluğu müsabakalarında namağlup aynı şekilde şampiyon olma başarısını gösteren Eleşkirt’in dev adamları aldıkları muvaffakiyet ile ilçenin gururu oldular. Veca Gençlik ve Spor Müdürlüğü Ofis Müdürlerinden Turan Tunç eliyle madalyaları arz edilen sporcular başarıyı ilçe halkına hediye ettiklerini söylediler.

Basketbol antrenörü Yasin Temur şampiyonluk sonrası konuşmasında, “Haddinden Fazla pir kişiliğine hayran kaldığım komple insanlarla kırcı bir ilçede görev almaktan bahtiyarlık duyuyorum. Amacımız ilçede basketbol kültürünü gençlerimize aşılayarak çocuklarımıza müfit olmaktı. Bu anlamda geldiğim günden beridir İlçe müdürümüz Sabahattin Iyicene’in destekleri ile tehlikeli bir ceht içerisine girdik. Bizleri muntazır zorlukların farkındaydık. Çünkü basketbol çocuklarımızın çok bilinen olduğu benzeri düz değildi. Allah’ıma hamdolsun daha önce senemizde sporcularımızın gayretli çalışmaları sonrasında çıktığımız geçmiş müsabakalarda şampiyon kendisine ilçemizi gururlandırdık. Bu takıma ilçe haklının topluluk çıkacağından şüphem yok ve bizlerde onlara temas şeyin genişlik güzeline layık Eleşkirt halkına yaşatabileceğimiz bilcümle mutlulukları gururları neşelendirmek istiyoruz” dedi.

Alınan şampiyona sonrası Eleşkirt İlçe Cahillik ve Spor Müdürü Sabahattin Güzelce, çalıştırıcı ve sporcuları kutlama ederek yaşadıkları mutluluk ve gururun tarifinin olmadığını söyleyerek teşekkür etti.

Kurumsal ve içtimai anlamda gençlere yönelik çalışmalarının bitmeme edeceğinin altını çizen Fena Hâlde, bu kaymakamlık halkına hangi yapsak azdır. Seçkin makule mutluluğun bildirme iyisine müstahak olduğunu bildiğini ve gelişigüzel zaman gençlere inandığının söyleyerek sözlerini “Eleşkirt’in kayırıcı yürekleri geleceğin dev adamları U14 basket takımı Trabzon’da yapılacak olan U14 nahiye şampiyonasında Dert’yı temsilen katılma gösterecekler. Şimdiden başarılar dilerim” dedi. – AĞRI

Share: