Çıldır’da Tarsim sunumu yapıldı

Ardahan’ın Çıldır ilçesinde Ululuk Destekli Ekincilik Sigortaları Sistemi (TARSİM) toplantısında üreticilere tarım sigortaları anlatıldı.

Çıldır kültür sarayı toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya TARSİM Erzurum Mıntıka Müdürlüğü Erkan Bol, Çıldır İlçe Tarım Müdürlüğü personelleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. TARSİM Erzurum Nahiye müdürü Erkan Dolgunca çap destekli tarım sigortaları üzerine vatandaşlara lokma yaptı.

Izzet destekli ekincilik ve efsanevi sigortalarının içeriği için vatandaşları bilgilendiren Dolgunca, yaptırılacak sigorta ile yaşanacak olumsuzluklar karşısında mağduriyetlerin nazik ölçüde giderildiğini belirtti. TARSİM’in mezru alanlarda yaşanacak natürel afetlerde ve hayvanca sigortalarda bildirme esasına bakarak işlediğini belirterek yaptırılacak sigortalarda beyan esasına bakıldığını, üreticinin ve çiftçinin beyanının anne alındığını sözlerine ekledi. Oran Destekli Tarım Sigortaları Sistemi TARSİM’in çerçevesinde yapılan yenilikler, teminatlar, sınırlı-degaje çerçeveli poliçeler üzerine bilgilendirmeler işleyen Bol, üreticilerin istifham, düşünüm ve önerilerini dinledi. – ARDAHAN

Share: